REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Nowości Skody na targach Motor Show w Genewie

Na tegorocznym salonie samochodowym w Genewie Skoda zaprezentuje kilka premier, w tym modele Vision iV i Klement oraz Kamiq.

2019-03-01
Skoda Vision iV Materiały prasowe
Skoda Vision iV

Skoda wkracza w erę elektromobilności. W ciągu najbliższych czterech lat firma zainwestuje około dwóch miliardów euro w rozwój alternatywnych systemów napędowych i nowe usługi mobilne – jest to największy program inwestycyjny w historii marki.

Do końca 2022 roku Skoda planuje wprowadzić do swojej oferty dziesięć zelektryfikowanych modeli. Ponadto producent samochodów konsekwentnie rozszerza zakres nowych usług związanych z szeroko rozumiana mobilnością.

Skoda VISION iV – krok w kierunku e-mobilności

Skoda VISION iV to w pełni elektryczny pojazd, zbudowany na modularnej platformie MEB, zaprojektowanej specjalnie dla samochodów elektrycznych. Platforma ta zapewnia aerodynamiczny charakter nadwozia oraz przestronne wnętrze, typowe dla Skody.

Koncepcyjny VISION iV to także emocjonujący design. Model wyposażony będzie w imponujące 22-calowe koła, przyciągające wzrok podświetlane szklane elementy w listwach grilla i kamery zamiast tradycyjnych lusterek bocznych przypominające kształtem płetwy rekina.

Dwa silniki elektryczne - jeden z przodu, drugi na tylnej osi - tworzą bezemisyjny układ napędowy. Zainstalowana w podwoziu pojazdu płaska bateria litowo-jonowa zapewnia zasięg sięgający nawet 500 kilometrów.

Zobacz także: Skoda Vision iV

Skoda Kamiq Materiały prasowe
Skoda Kamiq

Skoda Kamiq – pierwszy miejski SUV Skody

Wraz z nową Skodą Kamiq, producent kontynuuje ofensywę produktową w segmencie SUV-ów i rozszerza swoją ofertę o miejskiego crossovera. Jest to trzeci model w gamie SUV-ów marki, wprowadzonych na rynek europejski. Kamiq idealnie mieści się w nomenklaturze łączącej wszystkie modele w gamie SUV-ów marki, których nazwy zaczynają się od K i kończą na Q.

Kamiq zgrabnie łączy zwinność samochodu kompaktowego z komfortem charakterystycznym dla SUV-ów. Jego atuty to m.in. wyższe usytuowanie foteli, lepsza widoczność, łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie oraz duży prześwit. W nowym modelu nie zabraknie innowacyjnych systemów i rozwiązań technologicznych wspomagających kierowcę.

Zobacz także: Skoda Kamiq - nowy SUV w rodzinie

Skoda Fabia R5 2019 Materiały prasowe
Skoda Fabia R5 2019

Skoda Fabia R5 – nowa rajdowa broń

Na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie Skoda przedstawi nową wersję rajdowego modelu Fabia R5. Samochód, który niedługo trafi do produkcji, będzie miał jeszcze lepsze parametry techniczne poprawiające niezawodność i osiągi i zostanie wyposażony w kluczowe elementy designu modelu Fabia najnowszej generacji.

Zobacz także: Skoda Fabia R5 w nowej odsłonie

Skoda Scala Materiały prasowe
Skoda Scala

Skoda Scala – nowy kompaktowy hit marki

Zaawansowane systemy z zakresu bezpieczeństwa i komfortu, najnowsze technologie oraz innowacyjny język designu – model Scala otwiera nowy rozdział w ofercie Skody. Systemy wspomagające parkowanie, zmianę pasa ruchu i monitorujące odległość od poprzedzającego pojazdu, takie jak: PARK ASSIST, FRONT ASSIST, LANE ASSIST, CREW PROTECT ASSIST, LANE CHANGING ASSIST, to tylko wybrane przykłady innowacyjności, z którymi Scala stanie się jednym z najbezpieczniejszych pojazdów w swoim segmencie.

Zobacz także: znamy cennik Skody Scala

Skoda Scala Materiały prasowe
Skoda Scala, fot. Skoda

Klement – koncepcyjny miejski jednoślad

Nowe rozwiązanie marki z zakresu mobilności elektrycznej, to koncepcyjny model Klement. To ekologiczna alternatywa dla samochodu w dziedzinie mikromobilności. Elektryczny silnik i odzyskiwanie energii z hamowania zapewnią prędkość maksymalną wynoszącą do 45 km/h, a zasięg pojazdu to ponad 60 kilometrów.

Klement będzie w pełni integrowalny z aplikacją mobilną, dzięki której będzie można sprawdzić m.in.: stan naładowania jego akumulatorów.

Konferencja prasowa online

5 marca, w dniu otwarcia Geneva Motor Show Skoda, zorganizuje konferencję prasową, która będzie transmitowana na żywo w wersji online. Transmisja rozpocznie się 5 marca o 9:40. Wszyscy zainteresowani będą mogli obserwować ją na kanałach marki Skoda: Storyboard, YouTube, Facebook oraz Twitterze.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY
ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

Skoda Octavia występuje nie tylko w wielu wersjach silnikowych i w kilku odmianach wyposażenia, ale także jako model o bardzo różnym charakterze i zastosowaniu – w rodzinie Octavii znajdziemy modele iV, RS, Scout i wiele więcej. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

Fotele w samochodzie nie służą jedynie do siedzenia. Wraz z rozwojem techniki są wyposażane w coraz więcej nowoczesnych rozwiązań – mają funkcje masażu, wentylacji i aktywnie dbają o bezpieczeństwo podróżnych. czytaj dalej >>