[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Nowy kompaktowy model Skody – następca Rapida

Po debiucie koncepcyjnego modelu Vision RS na salonie w Paryżu, Skoda prezentuje pierwszy szkic produkcyjnej wersji nowego kompaktowego auta. Ma to być następca modelu Rapid Spaceback.

Michał Szymaczek 2018-10-09
Skoda Scala Skoda Scala, fot. Skoda

Na salonie samochodowym w Paryżu gwiazdą stoiska Skody był koncepcyjny model Skoda Vision RS. Samochód ten z jednej strony pokazuje drogę, jaką pójdzie czeska marka w najbliższej przyszłości pod kątem stylistyki, ale też napędów.

Skoda Vision RS ma być też prezentacją nowego modelu, następcy Rapida. Samochód ten, pokazany teraz na pierwszym szkicu, urośnie i będzie miał wiele cech wspólnych z Volkswagenem Golfem czy Audi A3.

Projekt Vision RS pokazał, jak może wyglądać rasowy hatchback w wydaniu Skody. Czy nowy kompakt doczeka się tej usportowionej wersji? Można przypuszczać, że tak.

Skoda Vision RS - Paryż 2018 Skoda Vision RS - Paryż 2018, fot. Michał Szymaczek

Wiemy poza tym, że Skoda Vision RS ma 4356 mm długości, a więc tyle co przeciętny kompaktowy hatchback. Szerokość auta sięga 1810 mm, wysokość 1431 mm, a rozstaw osi to 2650 mm. To wymiary, które mają dotyczyć także modelu produkcyjnego. Zwiastują one pełnowymiarowego rywala dla Forda Focusa, Kii Ceed czy Opla Astry.

Jeśli chodzi o sylwetkę samochodu, wreszcie powinno być ciekawiej, bardziej dynamicznie i z charakterem. Jaki będzie efekt końcowy, tego dowiemy się 6 grudnia, na specjalnej prezentacji, która odbędzie się w Tel Awiwie.

Nowy model Skody zostanie zbudowany na nowoczesnej platformie A0 MQB, pozwalającej na montaż wszelkich systemów bezpieczeństwa i asystentów jazdy. Pod względem użytych rozwiązań technologicznych nowość Skody ma w ogóle być wzorem w swojej klasie. Tu zadebiutuje też trzecia generacja systemu informacyjno-rozrywkowego Grupy Volkswagena, stąd na prezentację wybrano właśnie Tel Awiw, który staje się powoli światowym centrum nowych technologii.

Skoda Vision RS - Paryż 2018 Skoda Vision RS - Paryż 2018, fot. Michał Szymaczek

Co jeszcze wiemy o nowym modelu? Niewiele poza tym, że nie będzie się już nazywać ani Rapid, ani też Rapid Spaceback. Więcej dowiemy się zapewne dopiero w momencie prezentacji, chyba że producent postanowi wypuścić podobną – całkiem niemałą liczbę kontrolowanych przecieków, ujawniających kolejne detale, jak to było w przypadku Skody Kodiaq RS.

Rozwiązania techniczne nowy model współdzielić ma z nadchodzącym niedużym SUV-em. Pod maskę trafią trzy- i czterocylindrowe silniki spalinowe. Nie ma na razie mowy o hybrydzie. Pierwszym modelem Skody z takim napędem będzie Skoda Superb.