[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Oliver Stefani nowym szefem projektantów Skody

Znamy nazwisko następcy Jozefa Kabana. Za design Skody odpowiedzialny będzie teraz Oliver Stefani, który wcześniej pracował dla... Volkswagena.

MS 2017-08-07
Oliver Stefani - szef designu Skody Oliver Stefani - szef designu Skody

Kilka miesięcy temu motoryzacyjny świat obiegła informacja o tym, że Jozef Kaban, długoletni projektant modeli czeskiej marki, opuścił Skodę. Trafił do BMW, gdzie z kolei zastąpił Karima Habiba, dotychczasowego designera niemieckiej marki.

Przypomnijmy, że Kaban współtworzył historię sukcesu Skody niemal przez 10 ostatnich lat. Wcześniej pracował już dla Grupy Volkswagena, a spod jego rąk wyszły auta od budżetowych bliźniaków Volkswagen Lupo i Seat Arosa, aż po  legendarnego już Bugatti Veyrona.

Do Skody trafił naptomiast Olicer Stefani. Ostatnio 53-latek był szefem designu zewnętrznego w marce Volkswagen.

- W ostatnich latach design marki Skoda był doskonały. Zaprezentowaliśmy nowy i wyrazisty język stylistyczny naszych nowych modeli z segmentu SUV - powiedział Bernhard Maier, prezes Skoda Auto.

- Teraz Oliver Stefani zainauguruje kolejny etap rozwoju, projektując samochody według jeszcze bardziej emocjonalnego języka designu, wprowadzając je w erę digitalizacji i elektryfikacji. Oliver Stefani ma duży potencjał twórczy. Nie mogę się doczekać współpracy z nim - dodał Maier.

W swojej karierze zawodowej Oliver Stefani wielokrotnie dowodził swoich możliwości. Stefani rozpoczynał działalność w Volkswagenie w 2002 roku. Wiele aut wdrożonych do produkcji w ciągu ostatnich dziesięciu lat, jak i liczne samochody koncepcyjne, są jego autorstwa.

Oliver Stefani odegrał kluczową rolę w rozwoju m.in. takich modeli, jak: Volkswagen up!, Polo, Jetta czy Tiguan.

Nowy szef designu marki Skoda studiował projektowanie w Brunszwiku i Pasadenie (Kalifornia). Ponadto przez trzy lata pracował w Design Center Europe w Sitges (Hiszpania).

A ponieważ każdy artysta ma swoją wizję i swoje inspiracje, czekamy z niecierpliwością na pierwszy autorski projekt nowego szefa stylistów. Jaka będzie pierwsza Skoda, która swój początek weźmie z deski kreślarskiej Olivera Stefaniego? Na to poczekamy jeszcze wiele miesięcy.