[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Oliver Stefani nowym szefem projektantów Skody

Znamy nazwisko następcy Jozefa Kabana. Za design Skody odpowiedzialny będzie teraz Oliver Stefani, który wcześniej pracował dla... Volkswagena.

MS 2017-08-07
Oliver Stefani - szef designu Skody Oliver Stefani - szef designu Skody

Kilka miesięcy temu motoryzacyjny świat obiegła informacja o tym, że Jozef Kaban, długoletni projektant modeli czeskiej marki, opuścił Skodę. Trafił do BMW, gdzie z kolei zastąpił Karima Habiba, dotychczasowego designera niemieckiej marki.

Przypomnijmy, że Kaban współtworzył historię sukcesu Skody niemal przez 10 ostatnich lat. Wcześniej pracował już dla Grupy Volkswagena, a spod jego rąk wyszły auta od budżetowych bliźniaków Volkswagen Lupo i Seat Arosa, aż po  legendarnego już Bugatti Veyrona.

Do Skody trafił naptomiast Olicer Stefani. Ostatnio 53-latek był szefem designu zewnętrznego w marce Volkswagen.

- W ostatnich latach design marki Skoda był doskonały. Zaprezentowaliśmy nowy i wyrazisty język stylistyczny naszych nowych modeli z segmentu SUV - powiedział Bernhard Maier, prezes Skoda Auto.

- Teraz Oliver Stefani zainauguruje kolejny etap rozwoju, projektując samochody według jeszcze bardziej emocjonalnego języka designu, wprowadzając je w erę digitalizacji i elektryfikacji. Oliver Stefani ma duży potencjał twórczy. Nie mogę się doczekać współpracy z nim - dodał Maier.

W swojej karierze zawodowej Oliver Stefani wielokrotnie dowodził swoich możliwości. Stefani rozpoczynał działalność w Volkswagenie w 2002 roku. Wiele aut wdrożonych do produkcji w ciągu ostatnich dziesięciu lat, jak i liczne samochody koncepcyjne, są jego autorstwa.

Oliver Stefani odegrał kluczową rolę w rozwoju m.in. takich modeli, jak: Volkswagen up!, Polo, Jetta czy Tiguan.

Nowy szef designu marki Skoda studiował projektowanie w Brunszwiku i Pasadenie (Kalifornia). Ponadto przez trzy lata pracował w Design Center Europe w Sitges (Hiszpania).

A ponieważ każdy artysta ma swoją wizję i swoje inspiracje, czekamy z niecierpliwością na pierwszy autorski projekt nowego szefa stylistów. Jaka będzie pierwsza Skoda, która swój początek weźmie z deski kreślarskiej Olivera Stefaniego? Na to poczekamy jeszcze wiele miesięcy.