[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Pancerna Skoda Superb w cenie Porsche Panamera Turbo

Skoda Superb to znana wszystkim limuzyna, która za przyzwoita cenę oferuje przestrzeń zarezerwowaną dla klasy wyższej. Teraz auto dostępne jest także w wersji opancerzonej.

Michał Szymaczek 2018-06-05
Skoda Superb w wersji opancerzonej Skoda Superb w wersji opancerzonej

Brytyjski oddział Skody pracował nad tym modelem przez trzy lata i oto jest. Skoda Superb warta mniej więcej tyle, co Porsche Panamera Turbo. W Wielkiej Brytanii samochód wyceniono na równowartość 580 tys. złotych.

Z zewnątrz trudno zauważyć, że opancerzona Skoda Superb czymś się różni od swojej "budżetowej" wersji i o to właśnie chodziło. Żeby auto oferowało swoim pasażerom najwyższy poziom bezpieczeństwa, bez zbędnego rzucania się w oczy i przykuwania uwagi.

Skoda Superb w wersji opancerzonej Skoda Superb w wersji opancerzonej

W skład elementów, które tworzą opancerzoną limuzynę, wchodzą między innymi kuloodporne szyby, wysokowytrzymała stal czy materiały kompozytowe, zapewniające ochronę przed ostrzałem z karabinu.

Samochód spełnia wymogi opancerzenia klasy PAS 300 dla cywilnych aut opancerzonych, ale żeby uzyskać certyfikat, musiał przejść szereg testów, w tym ostrzał amunicją różnego typu oraz eksplozje materiałów wybuchowych. Według producenta pojazd zapewnia 360-stopniową ochronę, niezależnie od kierunku ataku.

Skoda Superb w wersji opancerzonej Skoda Superb w wersji opancerzonej

Do napędu opancerzonej Skody Superb, która siłą rzeczy nabrała nieco masy, służy 2-litrowy silnik TDI o mocy 190 koni mechanicznych. Auto ma także odpowiednio wzmocnione zawieszenie i hamulce, opony są odporne na przestrzelenie, a w razie konieczności (i posiadanych uprawnień) kierowca może użyć niebieskich świateł błyskowych i syreny.

Skoda Superb w wersji opancerzonej Skoda Superb w wersji opancerzonej

Do dyspozycji kierowcy pozostaje cały szereg fabrycznych systemów łączności i komunikacji, obsługiwanych 8-calowym ekranem dotykowym. Skoda zapewnia też, że przeróbki nie wpłynęły na praktyczne walory Superba.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 120 050 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>