[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Polak z rekordem w Himalajach

Polak Bartosz Huzarski pobił kolarski rekord w wyścigu Catching Breath. Tempo kolarzowi wyznaczała... Skoda Karoq.

MS 2017-12-05
Bartosz Huzarski i Skoda z rekordem Bartosz Huzarski i Skoda z rekordem

Dotychczasowy kolarski rekord na jednej z najwyższych przełęczy w Himalajach został pobity przez Polaka – Bartosza Huzarskiego oraz trzech innych kolarzy z Włoch, Szwecji i Hiszpanii.

W zdobyciu Khardung La, jednej z najwyżej położonych dróg dostępnych dla samochodów w Himalajach, znajdującej się na wysokości 5359 metrów, a co najważniejsze w pobiciu dotychczasowego rekordu na trasie wyścigu Catching Breath, pomagały SUV-y marki Skoda: modele Karoq i Kodiaq.

Po niekończącym się przeglądaniu profili kandydatów, informacji o ich treningach i po przejrzeniu wielu stron z danymi STRAVA, został wyłoniony czteroosobowy zespół kolarzy, pochodzących z różnych krajów i z różnych środowisk, którzy wystartowali w wyścigu Catching Breath.

Bartosz Huzarski i Skoda z rekordem Bartosz Huzarski i Skoda z rekordem

Wszyscy zawodnicy - Polak, Włoch, Szwedka i Hiszpan - mieli jeden wspólny cel, zdobyć Khardung La i pobić dotychczasowy rekord Christopha Kluge z 2012 roku, który jest odnotowany w aplikacji STRAVA i wykorzystywany przez wielu sportowców do mierzenia i porównywania swoich osiągnięć.

Trasa wyścigu dokładnie odzwierciedlała przejazd Christopha Kluge i była niezwykle wymagająca. Pierwsze 30 kilometrów wiodło przez drogę asfaltową, ale ostatnie 10 kilometrów, kiedy kolarze potrzebują najwięcej energii, składało się z luźnych skał i dziur. Podczas wyścigu zawodnikom towarzyszyła burza śnieżna i mgła, a niedostatek tlenu na tej wysokości był nie lada wyzwaniem.

Motywacji na trasie dodawała zawodnikom Skoda Karoq, która wyposażona w specjalny sprzęt pokazywała im, jak blisko lub daleko są od rekordu Kluge, pokazując jego tempo, które na trasie służyło jako punkt odniesienia. Drugi pomocnik to Skoda Kodiaq, która pełniła rolę pojazdu-asystenta, przewożąc butle z tlenem oraz cały niezbędny sprzęt.

Bartosz Huzarski i Skoda z rekordem Bartosz Huzarski i Skoda z rekordem

Tym, który zwyciężył wyścig i pobił 3-godzinny rekord Christophera Kluge, był weteran Tour de France i emerytowany kolarz, a także założyciel akademii kolarstwa Bartosz Huzarski. Bartosz Huzarski pobił poprzedni rekord trasy o prawie 30 minut. Pokonał burze śnieżne w warunkach ubogiego w tlen powietrza i ukończył wyczerpującą, 40-kilometrową trasę Khardung Law w 2 godziny 36 minut i 16 sekund.