[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Rekord produkcji Skody w Kvasinach

Ponad 320 tysięcy wyprodukowanych samochodów, w tym ponad 2 tysiące egzemplarzy hybrydowej Skody Superb iV, pozwoliło ustanowić nowy rekord w fabryce Skoda Auto w Kvasinach.

2020-02-19
Skoda Superb iV Skoda Superb iV

Rekordowa produkcja Skody to wynik inwestycji producenta w nowoczesne rozwiązania zwiększające jakość oraz efektywność produkcji.

- Rok 2019 był czasem inwestycji w modernizację zakładu w Kvasinach. Uzyskany rezultat ponad 320 tysięcy wyprodukowanych pojazdów, w tym nowej, hybrydowej Skody Superb iV, to świadectwo wysokiego poziomu wiedzy i ducha zespołu składającego się z 9 tysięcy pracowników zatrudnionych w tej lokalizacji – mówi Michael Oeljeklaus, członek zarządu Skoda Auto ds. produkcji i logistyki.

- Chcąc maksymalnie wykorzystać moce produkcyjne i systematycznie zwiększać zdolność produkcji zakładu w Kvasinach, od wielu lat nieustannie go rozwijamy. Dziś jest to jedna z najnowocześniejszych fabryk w całym przemyśle motoryzacyjnym stanowiąca centrum kompetencji dla produkcji Skoda Auto – dodaje Miloš Halbich, kierownik zakładu w Kvasinach.

Zobacz także: gorące premiery Genewy 2020 - zapowiedź

Fabryka Skody w Kvasinach Fabryka Skody w Kvasinach

Przełomowy rok dla fabryki w Kvasinach

Rok 2019 to dla fabryki, w której obecnie powstają modele Superb, Superb iV, KODIAQ i KAROQ, czas przełomowych wydarzeń. W marcu 2019 roku z linii montażowej zjechała półmilionowa Skoda Superb trzeciej generacji, a już w kwietniu wprowadzono „dProduction”, czyli elektroniczny system oparty na multimediach. Ma on na celu prowadzenie pracowników przez poszczególne etapy produkcji, dokumentację i kontrolę jakości.

W lipcu rozpoczęła się produkcja zmodernizowanego modelu Superb, a we wrześniu hale fabryczne opuścił pierwszy hybrydowy samochód typu plug-in, czyli Skoda Superb iV. Aby przygotować się do produkcji pierwszego zelektryfikowanego modelu, Skoda Auto zainwestowała około 12 milionów euro.

Skoda Superb iV produkowana jest wyłącznie w Kvasinach, na tej samej linii produkcyjnej, na której powstają również modele Superb napędzane konwencjonalnie. Do tej pory zbudowano już ponad 2000 egzemplarzy zelektryfikowanego modelu Superb iV.

Chcąc kompleksowo rozwijać umiejętności swoich pracowników w dziedzinie napędów elektrycznych i hybrydowych, Skoda utworzyła również w Kvasinach nowe centrum szkoleniowe.

Zobacz także: elektryczny ID.3 to początek wysypu premier VW

Skoda Superb iV Skoda Superb iV

Innowacje w produkcji i logistyce

Korzystając z coraz większej liczby technologii dostępnych w ramach Przemysłu 4.0, Skoda dąży do optymalizacji procesów produkcyjnych i logistycznych zakładu. Fabryka Skoda Auto w Kvasinach korzysta z najnowocześniejszego autonomicznego robota transportowego. Jego maksymalna ładowność wynosi 130 kg, sam planuje on optymalną trasę do miejsca docelowego i wykrywa przeszkody na drodze.

Każdego dnia zaopatruje linie montażowe modeli Superb, Superb iV i Kodiaq w 2000 części do 400 pojazdów i w przeciwieństwie do poprzednich systemów przenośników podłogowych, nie wymaga pętli indukcyjnych, pasków magnetycznych ani punktów odbicia do nawigacji.

Chcąc zwiększyć wydajność zakładu, w 2020 r. Skoda Auto zainwestuje 400 000 euro w roboty, które będą mogły odbierać akumulatory.

W trosce o bezpieczeństwo, fabrykę wyposażono również w innowacyjny system ostrzegania, zapobiegający niebezpiecznym sytuacjom z udziałem wózków widłowych i pracowników. System wymaga od pracowników noszenia specjalnych zegarków, które komunikują się z jednostką sterującą zainstalowaną w wózkach widłowych.

Zegarki te zwracają uwagę na zbliżający się pojazd, wibrując w wyraźnie wyczuwalny sposób. Kvasiny to pierwsza lokalizacja producenta, która korzysta z tej technologii.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

ŠKODA MAGAZYN nr 06/2020

Dziś niemal każdy producent oferuje auta z napędem hybrydowym plug-in. Nie tylko zwykłe modele, ale również usportowione. Jaką korzyść daje hot hatchowi wsparcie elektronów? czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 05/2020

Kiedyś samochód miał co najwyżej klakson czy wycieraczki, dziś naszpikowany jest elektrycznymi odbiornikami i czujnikami, przez co pod skórą ma kilka kilometrów okablowania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 04/2020

Jak przez 125 lat zmieniły się samochody? Diametralnie. Najlepszy przykład – dotąd wlewaliśmy do baku benzynę lub olej napędowy, ale dziś coraz częściej podłączamy auta do gniazdka. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 03/2020

Nazwa Monte Carlo znaczy wiele dla Skody – teraz trafia ona również do najnowszego crossovera, modelu Kamiq. Auto wyróżnia się zadziorną stylizacją. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 02/2020

Coraz większa liczba samochodów o wysokich osiągach jest napędzana hybrydowymi układami napędowymi. Dziś ta technika pojawia się nawet w usportowionych kompaktach. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>