REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Rekordowy wynik sprzedaży Skody

Pierwsze dziewięć miesięcy 2019 roku przyniosły Skodzie rekordowe przychody ze sprzedaży samochodów.

2019-11-12
Skoda Kamiq, Karoq i Kodiaq auto motor i sport
SUV-y Skody - Kamiq, Karoq i Kodiaq, fot. Michał Szymaczek

Skoda zwiększyła przychody ze sprzedaży w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 roku do 14,8 mld euro (+ 17,6 proc.), uzyskując najwyższy wynik w historii firmy. Zysk operacyjny pozostaje również na bardzo wysokim poziomie, wzrastając do poziomu 1,175 mld euro (+ 8,5 proc.).

Świetne rezultaty marki Skoda nie dotyczą tylko przychodów ze sprzedaży oraz zysku operacyjnego, ale również liczby sprzedanych pojazdów. W pierwszych trzech kwartałach tego roku sprzedaż ta wzrosła do 804 900 sztuk, co daje wzrost o 15.3 proc. Wpływ na rezultaty miały bardzo dobrze prowadzone działania sprzedażowe oraz konsolidacja marek w Indiach, której efektem było włączenie kolejnych spółek do Skoda Auto Group.

Konsolidacja, która weszła w życie 1 stycznia 2019 roku miała na celu zrzeszenie jednostek funkcjonujących na ważnym dla marki rynku. W październiku Volkswagen India Private Limited (VWIPL), Volkswagen Group Sales India Private Limited (NSC) oraz Skoda Auto India Private Limited (SAIPL) połączyły siły pod patronatem Skoda Auto Volkswagen India Private Limited (SAVWIPL).

- Pomimo wyzwań na rynkach samochodowych na całym świecie byliśmy w stanie zwiększyć zysk z działalności operacyjnej w trzech pierwszych kwartałach. Negatywne efekty kursów walut i wyższy koszt początkowy nowych produktów zostały zrekompensowane odpowiednim zarządzaniem kosztami i aktywną sprzedażą, a także sprzedażą na rynkach poza Chinami - komentuje Klaus-Dieter Schürmann, członek zarządu finansów i IT Skoda.

Zobacz także: Volkswagen zapowiada rewolucję modelową

Skoda Karoq fot. Michał Szymaczek
Skoda Karoq

Przy 1,175 miliardach euro po trzech kwartałach, zysk z działalności operacyjnej Skoda Auto pozostaje na bardzo wysokim poziomie. Jest to wynik niewiele poniżej najlepszego w historii firmy z 2017 roku (1,206 miliardów euro).

Wzrost o 8.5 proc. w porównaniu do tego samego okresu minionego roku dowodzi, że obrany przez markę kurs przynosi spodziewane rezultaty. Rentowność sprzedaży po trzech kwartałach 2019 roku kształtuje się na poziomie 7.9 proc., co jest wynikiem powyżej średniej rynkowej.

We wrześniu Skoda wyznaczyła kierunek rozwoju firmy prezentując nowości na targach IAA we Frankfurcie. Dla publiczności dostępne były m.in.: modele Scala i Kamiq w wersji Monte Carlo czy uterenowiony wariant flagowej limuzyny Superb Scout.

Nowy, miejski SUV Kamiq, który jest trzecim modelem marki w tym segmencie, ma być jednym z impulsów wzrostu Skody w najbliższych miesiącach.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY
ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>