[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda Fabia R5 już w Polsce - znamy cenę

Usportowiona wersja Skody Fabii, oznaczona jako Fabia R5, jest już dostępna w sprzedaży w Polsce. Tanio nie jest.

MS 2018-02-02
Skoda Fabia R5 Skoda Fabia R5

Rajdowy model Skody Fabii R5 już po raz czwarty z rzędu zdobył mistrzostwo w klasie WRC2. Dlatego, chcąc uczcić dokonania kierowców z teamu fabrycznego Skody w mistrzostwach WRC2, czeska marka wprowadza do sprzedaży limitowany modelu Skody Fabii R5.

Jeśli oczekujecie, że wersja R5 napędzana będzie mocnym silnikiem, to możecie się nieco rozczarować. Choć i tak będzie to wersja mocniejsza od topowej, 110-konnej odmiany 1.0 TSI, a do tego otrzyma sportowe, usztywnione zawieszenie i prześwit mniejszy o 15 milimetrów.

Drogowa Skoda Fabia R5 to wykorzystuje niedostępny dla innych wersji Fabii silnik 1.4 TSI o mocy 125 KM. Współpracuje on z dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów DSG. W takiej konfiguracji model ten będzie w stanie osiągnąć pierwsze 100 km/h w 8,8 sekundy, prędkość maksymalna wyniesie zaś 203 km/h.

Dodatkowo, jak na cywilną rajdówkę przystało, wersja ta będzie charakteryzować się sportowym wykończeniem i wyposażeniem, w skład którego wchodzić będą między innymi:

  • obręcze ze stopów lekkich Savio w kolorze białym (opcjonalnie dostępne w kolorze zielonym lub czarnym),
  • wielofunkcyjna sportowa kierownica obsługująca radio oraz telefon,
  • nawigacja satelitarna Amundsen,
  • kamera cofania, 
  • aktywny tempomat,
  • czujnik parkowania z tyłu,
  • sportowe zawieszenie.
Skoda Fabia R5 Skoda Fabia R5

Nowa wersja dostępna będzie wyłącznie w kolorze Candy White z czarnym dachem i jednym z trzech kolorów felg.

Tak wyposażony model debiutuje na polskim rynku z ceną od 77 900 zł. Podobnie jak w rajdach, tutaj także nagradzani są najszybsi: pula egzemplarzy specjalnej Skody Fabii R5 jest ściśle ograniczona.

Przypomnijmy, że Skoda Fabia R5, od momentu debiutu w 2015 roku, stała się jednym z najbardziej utytułowanych samochodów rajdowych swoich czasów. Wyposażona w napęd na cztery koła i turbodoładowany silnik 1.6 o mocy 280 KM konstrukcja należy do najbardziej zaawansowanych i najbardziej konkurencyjnych projektów na trasach rajdowych całego świata, co zostało potwierdzone wieloma tytułami mistrzowskimi, w tym zeszłorocznym mistrzostwem WRC2.

Zobacz także: Jeździmy rajdową Skodą Fabią R5