[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda Fabia R5 zdominowała Rajd Świdnicki-Krause

Całe podium 46. Rajdu Świdnickiego-Krause zajęły załogi jadące rajdowymi Skodami Fabia R5. Zwyciężył Grzegorz Grzyb z Robertem Hundlą.

MS 2018-04-23
Skoda Fabia R5 teamu Skoda Polska Motorsport Skoda Fabia R5 teamu Skoda Polska Motorsport

46. Rajd Świdnicki Krause, pierwsza tegoroczna odsłona Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, rozpoczął się w sobotni wieczór od widowiskowego prologu na ulicach ścisłego centrum Świdnicy.

Już na tej próbie załoga Skoda Polska Motorsport - Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk, która wcześniej uzyskała najlepszy czas podczas odcinka testowego, pokazała, że będzie się liczyć w walce o najwyższe lokaty. Na tym odcinku 22-letni kierowca z Łodzi stracił do zwycięzców zaledwie 2,9 sekundy plasując się na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Właściwa rywalizacja rozpoczęła się jednak w niedzielny poranek 22 kwietnia. Na odcinkach specjalnych Witoszów – Złoty Las, Walim – Zagórze oraz Jawornik – Kamionki załoga Skoda Polska Motorsport dwukrotnie uzyskała 4. czas, zaś na klasycznym oesie wiodącym przez tzw. walimskie patelnie Marczyk i Gospodarczyk popisali się drugim rezultatem. 

Skoda Fabia R5 Skoda Fabia R5

Przebłysk talentu urzędującego mistrza Polski w klasie Open N oglądaliśmy jednak na popołudniowej pętli składającej się z czterech odcinków specjalnych. Na trzech z nich Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk dojeżdżali do mety z 2. czasem w "generalce", a przed kończącym rywalizację w 1. rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Power Stage zajmowali 3. lokatę z niewielką przewagą nad Zbigniewem Gabrysiem.

Ostatecznie załoga Skoda Polska Motorsport nie tylko zdołała obronić swoją pozycję, ale i odniosła bezprecedensowy triumf na finałowej próbie premiowanej trzema bonusowymi punktami. 

Zwycięstwo w rajdzie przypadło w udziale Grzegorzowi Grzybowi pilotowanemu przez Roberta Hundlę, z kolei na 2. pozycji finiszował Jakub Brzeziński w duecie z Kamilem Kozdroniem. Z kolei Mikołaj Marczyk wraz z Szymonem Gospodarczykiem, po bardzo udanym występie w słowackim Rajdzie Presov, ukończyli rywalizację na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej. Duet Skoda Polska Motorsport postawił kropkę nad "i"m odnosząc oesowe zwycięstwo na dodatkowo premiowanym Power Stage’u.

Skoda Fabia R5 teamu Skoda Polska Motorsport Skoda Fabia R5 teamu Skoda Polska Motorsport

To oznacza, że wszystkie trzy miejsca na podium wypełnili kierowcy zasiadający za sterami Skoday Fabii R5. W klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2018 prowadzi Grzyb (28 pkt), przed Brzezińskim (22 pkt) i Marczykiem (20 pkt).

Kolejną imprezą RSMP będzie, rozgrywany w dniach 18-20 maja Rajd Dolnośląski. Cały kalendarz liczy siedem rund, a rywalizację kończy wrześniowy Rajd Polski, rozgrywany na mazurskich trasach w rejonie Mikołajek.