[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda Kamiq - nowy SUV dla... Chin

Skoda idzie jak burza. Po wprowadzeniu do oferty dużego Kodiaqa i mniejszego Karoqa, przyszedł czas na kolejnego SUV-a. Model Kamiq nie trafi jednak do Europy.

MS 2018-01-17
Skoda Kamiq Skoda Kamiq

W sieci, na wielu chińskich portalach, pojawiły się pierwsze zdjęcia, prezentujące Skodę Kamiq w całej okazałości. Jej oficjalny debiut zaplanowany jest na kwietniowy salon samochodowy w Pekinie.

Jak podają chińskie strony, takie jak Autohome czy Auto163, wymiarami Skoda Kamiq mieści się gdzieś pomiędzy chińską wersją modelu Karoq, który jest nieco większy (dłuższy) od europejskiej odmiany, a europejskim Karoqiem właśnie.

Skoda Kamiq ma 4390 mm długości, 1781 mm szerokości i 1593 mm wysokości, a rozstaw osi sięga 2610 mm. Jest zatem o 8 mm dłuższy od "naszego" Karoqa i o 60 mm od niego węższy.

Dla porównania, chińska Skoda Karoq ma 4432 mm długości, 1841 mm szerokości i 1614 mm wysokości, przy rozstawie osi równym 2688 mm. Europejski Karoq ma o 50 mm krótsze nadwozie, przy tej samej szerokości i niewiele mniejszej wysokości.

Skoda Kamiq Skoda Kamiq

Skoda Kamiq z wyglądu przypomina model Karoq, ale po delikatnym face liftingu, który obejmowałby przednie i tylne światła, zderzaki oraz klapę bagażnika. Nie mamy jeszcze zdjęć wnętrza, ale można się spodziewać dużego podobieństwa do Karoqa. 

Jak donoszą chińskie media, do napędu Skody Kamiq służyć ma 1,5-litrowy wolnossący silnik o mocy 110 KM.

Produkcją modelu zajmą się chińskie zakłady, będące spółką joint-venture z Volkswagenem. Mieszczą się one w Szanghaju.

Sprzedaż Skody Kamiq rozpocznie się w Chinach w czerwcu tego roku, a cena zaczynać się ma od około 47,6 tys. złotych, według obecnego kursu chińskiej waluty.