[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda Kamiq - nowy SUV dla... Chin

Skoda idzie jak burza. Po wprowadzeniu do oferty dużego Kodiaqa i mniejszego Karoqa, przyszedł czas na kolejnego SUV-a. Model Kamiq nie trafi jednak do Europy.

MS 2018-01-17
Skoda Kamiq Skoda Kamiq

W sieci, na wielu chińskich portalach, pojawiły się pierwsze zdjęcia, prezentujące Skodę Kamiq w całej okazałości. Jej oficjalny debiut zaplanowany jest na kwietniowy salon samochodowy w Pekinie.

Jak podają chińskie strony, takie jak Autohome czy Auto163, wymiarami Skoda Kamiq mieści się gdzieś pomiędzy chińską wersją modelu Karoq, który jest nieco większy (dłuższy) od europejskiej odmiany, a europejskim Karoqiem właśnie.

Skoda Kamiq ma 4390 mm długości, 1781 mm szerokości i 1593 mm wysokości, a rozstaw osi sięga 2610 mm. Jest zatem o 8 mm dłuższy od "naszego" Karoqa i o 60 mm od niego węższy.

Dla porównania, chińska Skoda Karoq ma 4432 mm długości, 1841 mm szerokości i 1614 mm wysokości, przy rozstawie osi równym 2688 mm. Europejski Karoq ma o 50 mm krótsze nadwozie, przy tej samej szerokości i niewiele mniejszej wysokości.

Skoda Kamiq Skoda Kamiq

Skoda Kamiq z wyglądu przypomina model Karoq, ale po delikatnym face liftingu, który obejmowałby przednie i tylne światła, zderzaki oraz klapę bagażnika. Nie mamy jeszcze zdjęć wnętrza, ale można się spodziewać dużego podobieństwa do Karoqa. 

Jak donoszą chińskie media, do napędu Skody Kamiq służyć ma 1,5-litrowy wolnossący silnik o mocy 110 KM.

Produkcją modelu zajmą się chińskie zakłady, będące spółką joint-venture z Volkswagenem. Mieszczą się one w Szanghaju.

Sprzedaż Skody Kamiq rozpocznie się w Chinach w czerwcu tego roku, a cena zaczynać się ma od około 47,6 tys. złotych, według obecnego kursu chińskiej waluty.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 150 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY