[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Kamiq z dobrym wynikiem sprzedaży

Skoda rozpoczęła drugie półrocze mocnym akcentem, dostarczając w lipcu niemal 100 tys. pojazdów na całym świecie i tym samym poprawiając wynik z poprzedniego roku aż o 14,6 proc. Dobry wynik w Chinach uzyskał nowy SUV Kamiq.

MS 2018-08-23
Skoda Kamiq Skoda Kamiq

Marka umocniła swoją pozycję na rynku europejskim, w Rosji, w Chinach i w Indiach. Popularność zyskał nowy model SUV-a Kamiq, który zaraz po wejściu na najbardziej dochodowy rynek Skody w Chinach, w ciągu pierwszego tylko miesiąca został dostarczony do klientów w liczbie 2 200 egzemplarzy.

Obok Europy, gdzie sprzedaż samochodów Skody w lipcu 2018 roku wzrosła o 15,7 proc., w Rosji odnotowano wzrost o 24,7 proc, w Chinach o 13,7 proc., a w Indiach o 12,7 proc., w porównaniu z tym samym okresem w poprzednim roku.

Do sukcesu marki przyczyniła się bardzo dobra sprzedaż flagowego modelu Octavia oraz cieszące się coraz większym uznaniem kierowców SUV-y Kodiaq i Karoq. Z doskonałym przyjęciem spotkał się nowy model SUV-a Kamiq, który w ciągu pierwszego miesiąca został dostarczony do klientów w liczbie 2 200 egzemplarzy. Model ten jest dostępny wyłącznie na rynku chińskim.

W Europie Zachodniej, w lipcu Skoda dostarczyła klientom 40 600 egzemplarzy samochodów, odnotowując tym samym wzrost o 17,1 proc. w stosunku do tego samego miesiąca ubiegłego roku (34 700 egzemplarzy w 2017 roku).

W Europie Środkowej liczba dostarczonych samochodów wzrosła o 6,7 proc. w stosunku do lipca poprzedniego roku (14 700 egzemplarzy w 2017 roku), zaś we wschodniej części kontynentu (z wyłączeniem Rosji) marka zanotowała znaczący wzrost – sprzedano o 27 proc. więcej pojazdów w stosunku do lipca ubiegłego roku.

Skoda umocniła swoją pozycję także na chińskim rynku, na którym w lipcu sprzedano 25 100 modeli, czyli o 13,9 proc. więcej niż w 2017 roku. W Izraelu dostawy przekroczyły zeszłoroczną liczbę o 6,5 proc. i wyniosły 2 100 dostarczonych samochodów, czyli o 1 900 więcej niż rok temu.

Znaczny wzrost odnotowano także na rynku indyjskim, gdzie dostarczono 1400 samochodów do klientów, czyli o 12,7 proc. więcej w porównaniu do lipca poprzedniego roku.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 150 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

ŠKODA MAGAZYN nr 03/2020

Nazwa Monte Carlo znaczy wiele dla Skody – teraz trafia ona również do najnowszego crossovera, modelu Kamiq. Auto wyróżnia się zadziorną stylizacją. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 02/2020

Coraz większa liczba samochodów o wysokich osiągach jest napędzana hybrydowymi układami napędowymi. Dziś ta technika pojawia się nawet w usportowionych kompaktach. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>