[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda Karoq Scout – premiera

Pierwszy model Skody ze słowem Scout w nazwie pojawił się już ponad 10 lat temu. Teraz uterenowiona rodzina Skody powiększa się o kolejnego członka. Jest nim Karoq Scout.

Michał Szymaczek 2018-07-31
Skoda Karoq Scout 2018 Skoda Karoq Scout 2018

Przeszło dekadę temu Skoda zaprezentowała Skodę Octavię Scout, która tak dobrze przyjęła się na rynku, że producent kontynuuje tę serię z powodzeniem po obecne czasy. Do grona najnowszych modeli w wersji Scout dodany został właśnie najmłodszy – crossover Karoq.

Jeśli chodzi o elementy wyposażenia, nie ma tu żadnych niespodzianek, a wszystko to, czego oczekuje się od tego typu, uterenowionych samochodów. Plastikowe, czarne nakładki na nadkolach i progach sprawiają, że crossover nabrał bardziej dojrzałego wyglądu i prezentuje się „dzielnie”.

Mamy tu jeszcze dodatkowo przedni zderzak z osłoną podwozia w kolorze srebrnym. Podobny akcent pojawił się w dolnej części progów bocznych i w tylnym zderzaku, gdzie „srebra” jest na zderzaku bardzo dużo.

Skoda Karoq Scout 2018 Skoda Karoq Scout 2018

Nie ma w informacji prasowej wzmianki o podniesieniu nadwozia i zwiększeniu prześwitu, za to wiadomo, że w bazowej wersji Karoqa Scout mamy do czynienia z napędem na cztery koła. Prawda jest taka, że nawet minimalnie większy prześwit nie uczyni z tego crossovera samochodu terenowego. Napęd przyda się jednak zimą czy na błotnistej, ale utwardzonej drodze.

Co pod maską Skody Karoq Scout? Do wyboru są tu trzy warianty, w tym dwa wysokoprężne. Zacznijmy od benzynowego silnika TSI o pojemności 1,5 litra. Ma on 150 KM mocy, co w zupełności wystarczy do sprawnego rozpędzania auta.

Z kolei diesle to dwie odmiany tego samego motoru. Jest to 2-litrowe TDI, które w słabszym wariancie ma 150 KM, a w mocniejszym 190 KM. W tym ostatnim standardem jest automatyczna skrzynia DSG o siedmiu przełożeniach. Pozostałe silniki mogą być łączone z 6-biegowym manualem.

Skoda Karoq Scout 2018 Skoda Karoq Scout 2018

Nie wspomnieliśmy jeszcze o seryjnych 18-calowych kołach, które za dopłatą wymienić można na takie o średnicy 19 cali.

W kabinie natomiast pojawiły się przyciemniane szyby tylne, czarno-brązowe kolory tapicerki, napis Scout na fotelach (ten emblemat obecny jest też na przednich błotnikach), stalowe nakładki na pedały czy ambientowe oświetlenie LED. No i oczywiście wirtualne zegary, wyświetlane na ekranie za kierownicą.

Premierowy pokaz Skody Karoq Scout zaplanowany jest na jesienne targi w Paryżu. Bliżej tej daty poznamy zapewne ceny samochodu.