[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda Karoq - pierwsze zdjęcia

Skody uchyliła nieco kurtynę przed przyszłotygodniowym debiutem modelu Karoq, czyli następcy popularnej Yeti. Co wiemy o tym modelu?

Kacper Mucha 2017-05-12
Skoda Karoq Skoda Karoq

Skoda stopniuje napięcie przed debiutem swojego najnowszego modelu, który światło dzienne ujrzy już w następnym tygodniu. Karoq, bo o nim mowa, ma być następcą Skody Yeti, a więc kompaktowym SUV-em. Wiadomo nie od dzisiaj, że model ten garściami będzie czerpał z designu narzuconego przez większego Kodiaqa.

Ale Skoda nie mówi tego wprost, w komunikacie prasowym czytamy o "krystalicznej stylistyce"  i "uderzającym, krystalicznym wyglądzie" - oznacza to nic innego jak ostre przetłoczenia karoserii, znane dobrze z innych modeli marki. Skoda od wielu lat powtarza, że w ich stylistyce jest wiele nawiązań to kryształów, z których obróbki znani są Czesi. Wiadomo też, że w osłonie chłodnicy Karoqa znajdziemy pionowe, podwójne listwy, a sama osłona będzie miała trapezoidalny kształt.

Pierwsze zdjęcia zdradzają, że Karoq będzie miał wszystkie cechy, z których znane są inne modele marki. Mowa tutaj m.in. o wyraziście poprowadzonej linii świateł do jazdy dziennej LED, oraz wykonanych w tej samej technice tylnych lamp - te jak zawsze mają kształt litery "C". Na pierwszych zdjęciach wyraźnie widać, że samochód będzie miał bardzo podobny układ świateł jak Kodiaq - oznacza to, że znajdziemy w nim rozdzielony klosz reflektora z przodu.

Nie zapomnijmy jednak o praktycznych cechach, a to właśnie nimi zawsze szczyci się czeska marka. Bagażnik Skody Karoq pomieścić ma 521 l bagaży, a po złożeniu oparcia kanapy zmieści nawet 1630 litrów! Opcjonalnie samochód będzie wyposażony w układ foteli VarioFlex. To nic innego jak trzy fotele drugiego rzędu, które są niezależnie od siebie przesuwane i przechylane - ustawiając je można zwiększyć ilość miejsca na nogi dla pasażerów drugiego rzędu lub powiększyć przestrzeń bagażową - wtedy kufer będzie miał pojemność nawet 1810 litrów!

We wnętrzu pojawi się design nie mający nic wspólnego z poprzednikiem, czyli modelem Yeti, natomiast garściami będzie czerpał ze stylistyki Kodiaqa. Co ciekawe na załączonych fotografiach widać, że Karoq będzie pierwszym samochodem czeskiej marki, który opcjonalnie otrzyma wyświetlacz zastępujący klasyczne liczniki. Jesteśmy bardzo ciekawi tego rozwiązania.

Skodę Karoq poznamy oficjalnie 18 maja.