REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Klement. Dwukołowy pojazd elektryczny

Podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie Skoda prezentuje model Klement.

2019-03-14
Skoda Klement Materiały prasowe
Skoda Klement

Skoda Klement to nowa koncepcja z zakresu mikromobilności. Jest to dwukołowy miejski pojazd napędzany elektrycznie. Jednoślad napędza silnik o mocy 4 kW, który umożliwia poruszanie się z prędkością do 45 km/h.

Funkcja przyspieszenia i hamowania jest obsługiwana intuicyjnie i – według zapewnień konstruktorów – dziecinnie prosta. Bezpieczną jazdę zapewnia hydrauliczny hamulec z przodu, wyposażony w system ABS, a także oświetlenie w technologii LED. Elektryczna Skoda Klement wyposażona jest także w system odzyskiwania energii z hamowania.

Skoda Klement – wizja miasta przyszłości

Zwinne pojazdy ułatwiają codzienne dojazdy do pracy w gęsto zaludnionych obszarach miejskich i dlatego stają się coraz popularniejsze. Klement, koncepcyjny pojazd dwukołowy, został zaprojektowany z myślą o młodych ludziach. Takich, którzy szukają alternatywy dla samochodu i oczekują, że będzie ona łatwa w obsłudze, przyjemna, a także szybsza i wygodniejsza niż konwencjonalny rower.

Klement ma nowoczesną aluminiową ramę, nie ma żadnych widocznych dźwigni ani kabli, a stopy kierowcy spoczywają na stałych pedałach. Urządzenie waży około 25 kilogramów.

- Prezentując model Klement na Motor Show w Genewie, przedstawiamy naszą wizję mikromobilności: zrównoważoną, innowacyjną, elektryczną i o nowoczesnym designie. Klement to najnowocześniejszy, dynamiczny i łatwy w obsłudze pojazd. Koncepcja jest idealnie dopasowana do naszych klientów i naszej strategii eMobility. Chcemy ocenić w jaki sposób Klement może wzbogadzić portfolio produktowe naszej marki w przyszłości – opowiada Guido Haak, kierownik ds. Zarządzania produktami w firmie Skoda Auto.

Zobacz także: Skoda Kamiq - nowy SUV w rodzinie

Skoda Klement - intuicyjna obsługa

Funkcja przyspieszania i hamowania w pojeździe Klement działa jak w popularnych hoverboardach - poprzez nacisk i przechylenie pedałów. Jeśli użytkownik przeniesie swój ciężar ciała na pedale do przodu, Klement przyspieszy. Natomiast jeśli kierowca pochyli się do tyłu - włączany jest hydrauliczny tarczowy hamulec wyposażony w ABS, umieszczony z przodu pojazdu. Hamulec w tylnym kole ma dodatkową funkcję odzyskiwania energii.

Silnik umieszczony w tylnej piaście ma moc 4 kW i przyspiesza rower do maksymalnej prędkości 45 km/h. Dwie baterie litowo-jonowe, o łącznej pojemności 1,25 kWh, zapewniają zasięg do nawet 62 kilometrów.

Akumulatory te można łatwo wyjmować i ładować za pośrednictwem domowego gniazdka. Baterie mogą być również ładowane podczas jazdy, dzięki odzyskiwaniu energii z hamowania.

Skoda Klement - najnowsze technologie

Skoda Klement wyposażona jest w oświetlenie LED najnowszej generacji. Zintegrowany system świateł obejmuje reflektor i światło hamowania, wskaźniki zintegrowane z pedałami oraz oświetlenie do jazdy w ciągu dnia.

Pojazd ma także, umieszczony na ramie, tuż za kierownicą, uchwyt na smartfona z możliwością ładowania indukcyjnego.

Klement jest w pełni integrowalny z aplikacją mobilną i posiada nowatorskie rozwiązania komunikacyjne oferowane przez Skodę, jak np. funkcję Coming Home czy automatyczne uruchamianie połączenia alarmowego.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY
ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>