[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda Kodiaq GT – pierwsze szkice

Skoda opublikowała pierwsze oficjalne szkice modelu Kodiaq GT. Auto zapowiada się imponująco. Szkoda tylko, że będzie dostępny wyłącznie w Chinach.

Michał Szymaczek 2018-10-16
Skoda Kodiaq GT Skoda Kodiaq GT, fot. Skoda

Skoda Kodiaq GT to sportowo stylizowany SUV, z tyłem opadającym w stylu chociażby BMW X4. Auto miałoby na pewno duże szanse na sukces na Starym Kontynencie, gdzie przywiązanie do czeskiej marki jest ogromne. Dodatkowo czynnikiem zwiększającym potencjalne zainteresowanie jest dynamiczna stylistyka auta. Czyli coś innego, niż to co marka proponowała do tej pory.

Niestety jednak, ten model przeznaczony jest tylko i wyłącznie na rynek chiński, na którym zresztą Skoda już teraz sprzedaje większą część swojej całkowitej produkcji. SUV coupe podzieli więc los innego ciekawego modelu – crossovera Skody Kamiq. Jej również nie spotkamy w Europie, za to w Chinach ten nieduży SUV cieszy się sporym zainteresowaniem.

Skoda Kodiaq GT Skoda Kodiaq GT, fot. Skoda

W Państwie Środka Skoda będzie zatem oferować aż cztery SUV-y, co świadczy o znaczeniu, jakie tamtejszy rynek ma dla marki. Skoda Kamiq, Skoda Karoq, Skoda Kodiaq oraz nowa Skoda Kodiaq GT.

Zobaczmy zatem na szkicach to, czego nie doświadczymy w naszych salonach. Skoda Kodiaq GT ma dynamicznie zaprojektowane nadwozie, z płynnie opadającą linią dachu. Z tyłu z kolei mamy charakterystyczne przetłoczenie – wcięcie na wysokości linii kloszy lamp.

Pomiędzy nimi znajdzie się napis SKODA, który w Europie spotkamy po raz pierwszy w przypadku Skody Scala pokazanej wczoraj na pierwszych zdjęciach. Scala będzie nowym kompaktowym modelem, rywalem dla Focusa, Astry i Golfa.

Skoda Kodiaq GT Skoda Kodiaq GT, fot. Skoda

Wracając do Kodiaqa GT, z wcześniejszych przecieków wynika, że auto będzie mieć identyczny rozstaw osi jak standardowy Kodiaq. Będzie od niego natomiast o 63 mm krótsze, 1 mm węższe i 27 mm niższe. W środku pomieści pięciu pasażerów.

Do napędu Skody Kodiaq GT posłużyć ma turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności dwóch litrów i mocy 186 lub 200 KM, sparowanych z siedmiostopniowym, dwusprzęgłowym automatem. Napęd na cztery koła zarezerwowany będzie dla mocniejszych i lepiej wyposażonych wersji.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 134 400 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY