[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda Kodiaq RS - przepis na sukces?

Skoda Kodiaq RS pojawi się po raz pierwszy na jesiennym salonie samochodowym w Paryżu. Mocny SUV w topowej wersji przeszedł już testy na torze Nurburgring i po ostatnich szlifach pojawi się w sprzedaży.

MS 2018-06-22
Skoda Kodiaq RS Skoda Kodiaq RS

Tor Nürburgring, na którym testowana była Skoda Kodiaq RS, uważany jest za jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających na świecie. Usportowiony SUV pokonał słynną trasę w rekordowym dla siedmioosobowych tego typu modeli czasem.

Przypomnijmy, że czas uzyskany przez Sabine Schmitz w Skodzie Kodiaq RS zmieścił się poniżej 9:30 minut, a dokładnie wyniósł 9:29,84 minuty. Tyle zajęło pokonanie pętli, mierzącej 20,832 kilometra.

Za kierownicą siedziała wówczas Sabine Schmitz, a obok niej František Drábek z zespołu produktowego Skody, który nadzorował powstawanie Skody Kodiaq RS. Teraz Drabek opowiada, jakie technologie zastosowano w aucie.

Skoda Kodiaq RS Skoda Kodiaq RS

- Skoda Kodiaq to ważny element naszego portfolio, po części dzięki bardzo szerokiej gamie modeli specjalnych. Dostępny jest solidny Kodiaq Scout, dla tych, którzy chcą luksusowego i ekskluzywnego wyglądu Kodiaq Laurin & Klement oraz Kodiaq Sportline, który uosabia dynamiczny charakter. Teraz podczas tworzenia nowej wersji, po raz pierwszy użyliśmy technologii biturbo. W Skodzie Kodiaq RS zainstalowaliśmy dwulitrowy silnik TDI biturbo, który jest dostępny wyłącznie w tym modelu – mówi František Drábek.

Czy w Skodzie Kodiaq RS będą dostępne jakieś specjalne funkcje?

- Skoda Kodiaq RS posiada wyjątkowe funkcje: progresywny układ kierowniczy czy dynamiczne wzmocnienie dźwięku. 

Jacy klienci będą najbardziej zainteresowani modelem Kodiaq RS?

- "RS" oznacza "rally sport" i odzwierciedla historię sportów motorowych marki Skoda. Nawiasem mówiąc, pierwszą Skodą RS była Octavia, prawie dwie dekady temu. Ludzie, którzy prowadzą aktywny tryb życia, pokochają model Kodiaq RS. Samochód ten umożliwia zarówno bezpieczną rodziną jazdę, jak i ściganie się na torze, takim jak Nürburgring.

Skoda Kodiaq RS Skoda Kodiaq RS

Pierwszy ważny test Skody Kodiaq RS odbył się na legendarnym torze, uznawanym za jeden z najtrudniejszych na świecie, Nürburgring.

- Nie miałem wątpliwości, że Kodiaq RS świetnie poradzi sobie na tym torze. Podczas jego produkcji testowaliśmy go kilkakrotnie na różnych europejskich torach.

Kiedy możemy spodziewać się oficjalnej premiery Kodiaqa RS?

- Światowa premiera Skody Kodiaq RS już w październiku tego roku podczas paryskiego salonu samochodowego.