[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda Kodiaq RS tuż przed premierą - nowe logo serii RS

Skoda Kodiaq RS to najszybszy siedmiomiejscowy SUV na trasie Północnej Pętli toru Nurburgring. Rasowe auto pojawi się w pełnej krasie już na targach motoryzacyjnych w Paryżu.

MS 2018-08-27
Skoda Kodiaq RS Skoda Kodiaq RS

Nowa, rasowa wersja Skody Kodiaq napędzana jest silnikiem 2.0 BiTDI, który generuje moc 239 KM. Auto jest gotowe na swoją światową premierę. Skoda Kodiaq RS zadebiutuje już w październiku podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu.

Skoda zapowiada to wydarzenie, przedstawiając oficjalne zdjęcia pierwszego w swoim portfolio SUV-a w wersji RS oraz prezentując nowe logo usportowionych modeli producenta.

Emblematy RS zdobią najbardziej usportowione modele Skody od 2000 roku. Skoda Kodiaq RS to pierwszy SUV marki, który dołączy do tego elitarnego grona. Zaprojektowany w nowoczesnym stylu, z użyciem czerwonych akcentów, nowy logotyp stanowi ukłon w stronę 117-letniej historii marki w świecie sportów motorowych.

Skoda Kodiaq RS Skoda Kodiaq RS

Podążając śladami pierwszych modeli RS

Sformułowanie „RS” oznacza Rally Sport, a po raz pierwszy użyte zostało w 1974 roku na dwóch prototypach rajdowych: Skoda 180 RS i 200 RS. Rok później, opierając się na wcześniejszych modelach, Skoda stworzyła 130 RS. Sportowe coupé zdobyło dwa zwycięstwa w legendarnym Rajdzie Monte Carlo oraz zwyciężyło Rajd Akropolu. W 2000 roku do produkcji Skody trafił pierwszy model RS, OCTAVIA RS.

Nowe logo RS będzie można zobaczyć podczas Paris Motor Show na premierowo pokazywanej wtedy Skodzie Kodiaq RS. Emblemat RS został umieszczony w kilku miejscach debiutującego modelu. Charakterystyczny znak znajdzie się m.in. na grillu, gdzie „v” oznacza zwycięstwo, a czerwone akcenty symbolizują sportowy charakter i moc rodziny RS.

Skoda Kodiaq RS Skoda Kodiaq RS

Najmocniejszy diesel w historii Skody

Czterocylindrowy silnik 2.0 BiTDI generuje moc 239 KM, co zwiastuje ponadprzeciętne możliwości Skody Kodiaq RS. Zastosowanie po raz pierwszy w historii marki technologii biturbo zapewnia maksymalny moment obrotowy na poziomie 500 Nm. To najsilniejszy silnik Diesla w ofercie Skody, który dostępny jest wyłącznie w tym modelu. Samochód wyposażony jest w napęd 4x4.

Przypomnijmy, że Skoda Kodiaq RS zdążyła już pobić rekord okrążenia Nordschleife dla siedmiomiejscowych SUV-ów. Uzyskany przez Sabine Schmitz w Skodzie Kodiaq RS zmieścił się poniżej 9:30 minut, a dokładnie wyniósł 9:29,84 minuty. Tyle zajęło pokonanie pętli, mierzącej 20,832 kilometra.

Zapraszamy do serwisu specjalnego Paris Motor Show 2018.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 134 400 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY