Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Kushaq: nowy SUV nie dla Europy

Skoda Kushaq to kolejny SUV w ofercie czeskiej marki. Od razu jednak musimy wspomnieć o tym, że nie będzie dostępna w Europie, bowiem głównym rynkiem będą dla niej Indie.

2021-01-22
Skoda Kushaq fot. materiały prasowe
Skoda Kushaq

Skoda Kushaq bazuje na pokazanym już kilka miesięcy temu koncepcyjnym modelu Skoda Vision IN, a nazwa Kushaq oznacza „króla, władcę”. Czy kompaktowy SUV będzie dzielił i rządził na tamtejszym rynku, czas pokaże. Ciekawostką jest natomiast, że Skoda będzie oferować na całym świecie aż cztery podobnej wielkości modele:

  • w Europie Skoda Kamiq
  • w Chinach Skoda Kamiq (inna niż europejska)
  • w Chinach Skoda Kamiq GT (stylizowana na SUV-a coupe)
  • w Indiach Skoda Kushaq

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Skoda Kushaq zbudowana jest na platformie MQB-A0-IN, która jest zaadaptowaną na potrzeby indyjskiego rynku platformą MQB-A0. Oficjalna premiera nowego modelu przewidywana jest na marzec tego roku. Póki co musimy zadowolić się jedynie niewyraźnym, zaciemnionym zdjęciem sylwetki auta oraz oczywiście fotografiami koncepcyjnej Skody Vision IN.

Co ciekawe, wspomniana zmodyfikowana płyta podłogowa ma być także podstawą konstrukcji dla modelu z nadwoziem sedan i dwóch kolejnych modeli z gamy Volkswagena. Oczywiście mówimy nadal o Indiach.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Co posłuży do napędu Skody Kushaq? Tego jeszcze nie wiemy, ale w przypadku konceptu Vision IN producent wspominał o 1,5-litrowym silniku benzynowym o mocy 150 KM i momencie obrotowym 250 Nm, który napędza przednie koła poprzez przekładnię DSG. Na sprint do „setki” Vision IN ma potrzebować 8,7 sekundy, osiągając maksymalnie 195 km/h.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY
ŠKODA MAGAZYN nr 11/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2021

„Sportowo-użyteczny” samochód – w skrócie SUV – musi łączyć w sobie cechy różnych modeli. Z jednej strony powinien zapewniać komfort i użyteczność, z drugiej – być również gotowy na dynamiczne wyzwania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

Wersje Monte Carlo na stałe wpisały się do krajobrazu Skody jako modele o dynamicznym wyglądzie i oryginalnym charakterze. Jednym z nich jest Scala Monte Carlo. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

SUV-y są modne i całkiem praktyczne, ale nie wszyscy przecież chcą jeździć SUV-ami. Nie mniej stylowe, a równie uniwersalne może być kombi z podwyższonym prześwitem – takie jak Octavia Scout czytaj dalej >>