[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda Octavia - lifting bestselera

Skoda Octavia po face liftingu została pokazana po 3 latach od debiutu trzeciej generacji kompaktowego modelu z Mladej Boleslav. W aucie zadebiutowały rozwiązania z nowej Skody Kodiaq.

Bartosz Broński 2016-10-27
Skoda Octavia 2017 Skoda Octavia III face lifting

Pierwsze wizualizacje odświeżonej Octavii pokazywaliśmy już w czerwcu. Nasz nieoficjalne zdjęcia tylko nieznacznie różnią się od tego, jak finalnie wygląda czeski kompakt po face liftingu. Na pierwszy rzut oka Octavia po zmianach przypomina Mercedesa klasy E (W212). Przednie reflektory zostały rozdzielone, te wewnętrzne wyglądają jak część wspólna nowej osłony chłodnicy. Ta ma teraz żebrowanie wykończone chromowanymi listwami. Teraz opcjonalne lampy bi-ksenonowe zastąpiono w pełni LED-owymi reflektorami.

Poza tym kosmetyczne zmiany objęły zderzaki, lampy tylne mają inaczej zaprojektowane ułożenie diod LED. Dodatkowo Octavia otrzymała nowe wzory 16- i 18-calowych felg. We wnętrzu uwagę zwraca nowy wyświetlacz dotykowy z systemem infotainment Columbus ze Skody Kodiaq. Przyciski wokół ekranu centralnego zastąpiono odpowiednimi polami na wyświetlaczu.

Skoda Octavia III face lifting

Na pokładzie debiutują systemy bezpieczeństwa znane z większego Superba - Rear Traffic Alert, czy asystent jazdy z przyczepą. Poza tym auto może być wyposażone w specjalny kluczyk, który pozwala na zapisanie kilku różnych ustawień i spersonalizować auta pod kilku użytkowników.

Gama jednostek napędowych to 5 silników benzynowych oraz 4 wysokoprężne o pojemności od 1,0 l do 2,0 l i mocy od 86 KM i 184 KM. W zależności od wersji napędowej Octavia będzie dostępna 6-biegową skrzynią mechaniczną lub 7-biegową DSG. Zaś jednostki napędowe 1.8 TSI i 2.0 TDI będą oferowane z napędem 4x4.

W sprzedaży odświeżona Octavia pojawi się w ofercie jeszcze przed końcem roku, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów na początku 2017 r. Jak na razie czeski producent nie zdradza szczegółów na temat odświeżonej Octavii RS, a niepotwierdzone informacje sugerują, że ten wariant może oferować nawet 245 KM.

Kika dni temu poznaliśmy również odświeżonego Seata Leona. A w listopadzie swoją premierę będzie miał VW Golf VII po face liftingu