[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Octavia z nagrodą za design

Stylistyka Skody Octavii nowej generacji została wyróżniona nagrodą Red Dot. To kolejne już wyróżnienie Red Dot dla czeskiej marki.

2020-04-06
Skoda Octavia RS iV Skoda Octavia RS iV

Nowa Skoda Octavia to kolejne wcielenie bestsellerowego modelu, zaprojektowanego zgodnie z nowym językiem designu Skody, w którym elementy estetyczne podkreślają wyrazistość i nowy charakter pojazdu.

Nowa linia nadwozia modelu Octavia, zamknięta w eleganckich proporcjach, wywarła duże wrażenie na jury złożonym z około 40 ekspertów z całego świata. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 22 czerwca podczas gali Red Dot w niemieckim Essen.

- W nowym modelu Octavia, oprócz ekspresyjnych i strukturalnych elementów aktualnego wzornictwa Skody, zwróciliśmy szczególną uwagę na eleganckie i dynamiczne proporcje oraz zapewnienie jeszcze większej przestronności wnętrza. Wydłużona sylwetka oraz obręcze kół ze stopów lekkich w rozmiarze do 19 cali nadają nowej generacji modelu Octavia potężny wygląd - mówi Oliver Stefani, szef Skoda Auto Design.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Nowa Octavia ma ponadczasowy design, który w zamyśle twórców ma wyrażać pewność siebie. W nowej generacji modelu akcent położono na odświeżoną linię zderzaka i ostro zarysowane przednie reflektory LED.

Przeprojektowane, niskie relingi dachowe podkreślają wydłużoną sylwetkę wersji Combi, natomiast liftback posiada linię zbliżoną do coupé. Koncepcja aranżacji wnętrza modelu Octavia jest również nowa.

W modelu zastosowano wolnostojący, centralny monitor oraz wykończenia z materiałów znanych z klasy premium. We wnętrzu znalazły się także wielopoziomowy zestaw wskaźników i odmieniona konsola środkowa, a na pierwszy plan wysuwa się nowa dwuramienna kierownica z eleganckim chromowanym wykończeniem.

Nowy design modelu Octavia zapewnia również lepsze niż dotychczas własności aerodynamiczne.

Chcesz być na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami? Dołącz do naszej grupy na facebooku

Red Dot - czternaste wyróżnienie dla Skody

Nagroda Red Dot jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie. Jury złożone z 40 ekspertów z całego świata zrzesza niezależnych profesorów wzornictwa, dziennikarzy branżowych i projektantów. W tym roku ocenili każdy z około 6500 produktów na podstawie kryteriów takich jak stopień innowacyjności, jakość projektu, funkcjonalność, długowieczność i wpływ na środowisko.

Laureaci zostali wybrani podczas 65. już edycji konkursu, otrzymując Red Dot, jako ogólnoświatowy znak rozpoznawczy wyjątkowego wzornictwa.

Pierwszą nagrodę Red Dot Skoda zdobyła w 2006 roku za model Octavia Combi II generacji. W 2017 roku wyróżnienia zdobyły dwa modele: Octavia trzeciej generacji oraz SUV Kodiaq.

Zobacz także:

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 83 750 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

ŠKODA MAGAZYN nr 03/2020

Nazwa Monte Carlo znaczy wiele dla Skody – teraz trafia ona również do najnowszego crossovera, modelu Kamiq. Auto wyróżnia się zadziorną stylizacją. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 02/2020

Coraz większa liczba samochodów o wysokich osiągach jest napędzana hybrydowymi układami napędowymi. Dziś ta technika pojawia się nawet w usportowionych kompaktach. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>