[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Polska Motorsport wchodzi w drugi sezon

Skoda kontynuuje projekt Skoda Polska Motorsport, z Mikołajem Marczykiem i Szymonem Gospodarczykiem na czele.

MS 2019-03-22
Skoda Fabia R5 zespołu Skoda Polska Motorsport Skoda Fabia R5 zespołu Skoda Polska Motorsport

Już pod koniec kwietnia wystartują Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2019. Poprzedni sezon zakończył się dla ekipy Skody spektakularnymi sukcesami. Duet zespołu Skoda Polska Motosport wywalczył wicemistrzostwo kraju, Mistrzostwo w klasie 2 oraz Mistrzostwo Polski w Klasyfikacji Zespołów Producenckich.

W tym roku za kierownicą ponownie zasiądzie Mikołaj Marczyk, a jego pilotem będzie Szymon Gospodarczyk. Team Skody zostanie wsparty dodatkowo przez sponsorów: Michelin i Rallyshop.

Skoda Polska Motorsport to inicjatywa polskiego importera Skody oraz Volkswagen Financial Services. Przedsięwzięcie ma na celu promocję rajdów w naszym kraju poprzez współpracę z młodymi obiecującymi talentami. Projekt powstał na fali sukcesów globalnego zespołu Skoda Motorsport i wpisuje się w bogatą historię zaangażowania marki w sporty motorowe.

Kiedy rok temu Skoda ogłaszała, że obejmuje wsparciem zespołu rajdowego Skoda Polska Motorsport pierwszego zawodnika, Rajdowego Mistrza Polski w klasie Open N, zadawano sobie pytanie, co wyniknie z takiego połączenia. Nieliczni byli w stanie przewidzieć, że Miko Marczyk nie tylko doskonale poradzi sobie w nowej roli, ale także szybko zacznie odnosić znaczące sukcesy.

Skoda Fabia R5 zespołu Skoda Polska Motorsport Skoda Fabia R5 zespołu Skoda Polska Motorsport

Załoga Skoda Polska Motorsport stała się ulubieńcami kibiców, ale przede wszystkim dzięki wytrwałości i swoim umiejętnościom sięgnęła po wicemistrzostwo kraju oraz Mistrzostwo Polski w Klasyfikacji Zespołów Producenckich. Sukcesy te pozwoliły na pozyskanie dodatkowego sponsora, marki Michelin oraz na przedłużenie współpracy z dotychczasowym partnerem, Rallyshop. Ich logotypy staną się elementami brandingu na rajdowej Fabii R5 Marczyka już od początku rozpoczynającego się sezonu RSMP.

- Prowadząc projekt Skoda Polska Motorsport chcemy pokazywać polskim kibicom, jak bardzo atrakcyjną dyscypliną sportu są rajdy. Wierzymy, że poprzedni sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i zmagania Miko Marczyka oraz Szymona Gospodarczyka dostarczyły wielu emocji i zaostrzyły apetyty na więcej. Cieszę się, że podjęliśmy się realizacji tego wyjątkowego projektu, bo pozwala on zbudować olbrzymie emocje wokół marki Skoda – mówi Tomasz Porawski, Dyrektor marki Skoda w Polsce.

Zmagania zespołu Skoda Polska Motorsport, Skody Fabia R5 oraz Załogi będzie można obserwować od kwietnia do października podczas cyklu Rajdowych Samochodów Mistrzostw Polski. Siedem rund rozpocznie się od Rajdu Świdnickiego Krause pod koniec kwietnia, a zakończy Rajdem Dolnośląskim w październiku.

Skoda Fabia R5 zespołu Skoda Polska Motorsport Zespół Skoda Polska Motorsport

- Miko Marczyk wystartuje także m.in. na trasach „Barbórki” oraz Rajdu Barum – chwilowo jedynej eliminacji ERC wśród planowanych występów załogi Skoda Polska Motosport. Można spodziewać się większej liczby startów Miko Marczyka w cyklu ERC, jednak na tę chwilę możemy potwierdzić tylko start w Rajdzie Barum – komentuje Tomasz Porawski.

Podobnie jak w poprzednim sezonie, w osiąganiu sukcesów, załogę Marczyk/Gospodarczyk, wspierać będzie jeden z najbardziej konkurencyjnych samochodów rajdowych ostatnich lat, Skoda Fabia R5.

Rajdowa konstrukcja dysponuje silnikiem o pojemności skokowej 1,6 litra, który generuje aż 300 KM i przenosi je na wszystkie cztery koła poprzez sekwencyjną skrzynię biegów.

Przedstawiciele mediów jak i fani Motorsportu już wkrótce będą mieli okazję do rozmowy z Miko Marczykiem – zawodnik teamu Skoda Polska Motosport pojawi się na targach motoryzacyjnych Poznań Motor Show podczas dnia prasowego, 28 marca. Na stoisku marki Skoda zostanie też zaprezentowana rajdowa Fabia R5 w nowym oklejeniu na sezon 2019.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

ŠKODA MAGAZYN nr 03/2020

Nazwa Monte Carlo znaczy wiele dla Skody – teraz trafia ona również do najnowszego crossovera, modelu Kamiq. Auto wyróżnia się zadziorną stylizacją. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 02/2020

Coraz większa liczba samochodów o wysokich osiągach jest napędzana hybrydowymi układami napędowymi. Dziś ta technika pojawia się nawet w usportowionych kompaktach. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>