REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Scala już w produkcji

Ruszyła produkcja nowej Skody Scala, która niebawem trafi do pierwszych klientów. Ceny poznamy niebawem.

2019-02-11
Skoda Scala w produkcji Materiały prasowe
Skoda Scala w produkcji

Skoda Scala to nowy kompaktowy samochód, wzbogacający coraz szerszą gamę modeli czeskiej marki. Zbudowany na innowacyjnej platformie MQB-A0 samochód rozpoczyna kolejny rozdział w historii producenta.

Jak podaje centrala marki, pierwszy egzemplarz Skody Scali właśnie opuścił linię produkcyjną i wkrótce trafi do właściciela. Można się spodziewać rynkowego sukcesu, bo auto należy do popularnego segmentu kompaktów i z pewnością będzie rozchwytywany przez firmy, ale też przez klientów indywidualnych.

- Dzięki pojawieniu się Skody Scala rozpoczynamy nowy rozdział w historii marki. Jesteśmy w pełni przekonani, że Scala ma ogromne szanse na wprowadzenie powiewu świeżości w segmencie samochodów kompaktowych – mówi Bernhard Maier, Prezes Skoda Auto.

Scala to pierwszy model w portfolio marki, który jest zbudowany na innowacyjnej platformie MQB-A0. Zastosowanie jej pozwala na wykorzystanie zaawansowanych systemów wspierających kierowcę i zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo i komfort.

W wyposażeniu Skody Scala znajdą się rozwiązania, dzięki którym Scala stanie się jednym z najbezpieczniejszych pojazdów w swoim segmencie, m.in.:

  • LANE ASSIST,
  • SIDE ASSIST,
  • REAR TRAFFIC ALERT,
  • ADAPTIVE CRUISE.

Scala dostępna będzie również z reflektorami FULL LED.

Zobacz także: Skoda Scala w wersji RS

Skoda Scala w produkcji Materiały prasowe
Skoda Scala w produkcji

Skoda Scala - silniki

Skoda Scala dostępna będzie w trzech wariantach silnikowych. Klienci będą mogli wybierać spośród dwóch jednostek benzynowych i jednego silnika wysokoprężnego (TDI).

Podstawowa jednostka benzynowa w nowej Skodzie Scala to trzycylindrowy silnik 1.0 TSI o mocy 85 kW (115 KM), zaś mocniejszy, czterocylindrowy silnik 1.5 TDI gwarantuje moc 110 kW (150 KM).

Wszystkie warianty posiadają turbodoładowanie oraz spełniają wymogi emisyjne normy Euro 6d TEMP. Każdy z nich ma również zainstalowany system STOP/START  i system odzyskiwania energii z hamowania.

Zobacz także: jak testowane są silniki Skody?

Skoda Scala w produkcji Materiały prasowe
Skoda Scala w produkcji

Skoda Scala - wymiary, bagażnik

Wiadomo już, jakie wymiary ma Skoda Scala. Długość typowa dla kompaktów – 4362 mm. Podobnie jest z szerokością - 1793 mm i wysokością - 1471 mm. Spory będzie rozstaw osi, sięgający 2,65 metra. Da to nie tylko dużą ilość miejsca dla pasażerów, ale też poprawę właściwości jezdnych.

Producent podaje nawet wymiary w kabinie, porównując je do słynącej z przestronności Skody Octavii, która jest nieco przerośniętym kompaktem. Otóż przestrzeń przed kolanami jest identyczna jak w Octavii, miejsce na wysokości łokci jest o zaledwie 2,5 cm węższe, a nad głową pasażerowie będą mieć o 2 mm dalej do sufitu, niż we wspomnianej Octavii.

Na uznanie zasługuje też przestrzeń bagażowa. Jej pojemność będzie jedną z najwyższych w segmencie samochodów kompaktowych, bo wyniesie aż 467 litrów. Po złożeniu tylnych oparć bagażnik urośnie z kolei do pokaźnych 1410 litrów.

Więcej informacji odnośnie cen i specyfikacji modelu na polskim rynku, marka przedstawi w ciągu najbliższych tygodni.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY
ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>