[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda Scala - systemy bezpieczeństwa

Skoda Scala zadebiutuje na początku grudnia, ale producent przekazał już wiele informacji odnośnie nowego kompaktu.

MS 2018-11-19
Skoda Scala Skoda Scala, fot. Skoda

Nowy model czeskiej marki ma być napakowany technologicznymi nowinkami i oferować bezpieczeństwo najwyższej klasy. Pięciodrzwiowy hatchback, który już wkrótce pojawi się w salonach marki, wyposażony zostanie w zaawansowane systemy bezpieczeństwa.

- Zastosowanie uniwersalnej platformy A0 MQB w nowym modelu Skody pozwoliło na stworzenie innowacyjnego i rewolucyjnego pojazdu, wyposażonego w zaawansowane rozwiązania technologiczne i systemy wspomagania kierowcy znane do tej pory z aut klasy premium. Nowa Scala gwarantuje najwyższe standardy bezpieczeństwa podczas jazdy – mówi Christian Strube, członek zarządu Skody ds. rozwoju technologii.

Skoda Scala została wyposażona w najwyższej klasy rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa. W bogatej ofercie dostępnych systemów, umożliwiających kierowcy i pasażerom pewną i spokojną jazdę, znalazł się m.in. Crew Protect Assist, który w wypadku kolizji automatycznie zamyka wszystkie okna oraz napina  pasy bezpieczeństwa. Dodatkowo, Scala posiadać może aż dziewięć poduszek powietrznych, hamulec antykolizyjny MULTICOLLISION BRAKE oraz szeroki wachlarz rozwiązań z zakresu connectivity.

Skoda Scala Skoda Scala, fot. Skoda

Dostępne w standardowym wyposażeniu nowego modelu Scala systemy LANE ASSIST i FRONT ASSIST mają na celu przede wszystkim zabezpieczyć przed wypadkami i niebezpiecznymi sytuacjami na drodze.

FRONT ASSIST odpowiada za monitorowanie przestrzeni z przodu auta. Dzięki temu jest w stanie automatycznie aktywować hamulce w razie zagrożenia kolizją. Asystent pasa ruchu (LANE ASSIST) zabezpiecza przed nieumyślną zmianą pasa ruchu podczas jazdy. W momencie gdy kierowca zacznie zmieniać pas bez włączonego wcześniej kierunkowskazu, system skontruje kierunek jazdy i uruchomi sygnał ostrzegawczy.

Dostępny jako opcja system PARK ASSIST odciąża kierowcę w trakcie wykonywania manewru parkowania, pomaga znaleźć miejsce odpowiedniej wielkości oraz samodzielnie steruje kierownicą.