[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda Scala z nagrodą Red Dot za design

Nowa Skoda Scala została nagrodzona w konkursie Red Dot Award 2019 w kategorii stylistyki.

MS 2019-04-09
Skoda Scala - Poznań Motor Show 2019 Skoda Scala - Poznań Motor Show 2019, fot. Michał Szymaczek

Niedługo po swojej premierze, Skoda Scala otrzymała pierwsze wyróżnienie. Jury złożone z czterdziestu międzynarodowych ekspertów przyznało nowemu, kompaktowemu modelowi prestiżową nagrodę Red Dot Award 2019 w kategorii Product Design.

Scala jest pierwszym modelem produkcyjnym, z którym Skoda wchodzi w nowy rozdział pod względem designu. Kolejnym jest pokazany niedawno SUV Skoda Kamiq, a w kolejce czekają już następne modele.

Atrakcyjna sylwetka, dynamiczne linie i starannie zaprojektowane detale – to cechy, z którymi nowa Scala, jako pierwszy model produkcyjny Skody, prezentuje nowy, bardziej emocjonalny design auta. Dzięki wyważonym proporcjom, uwypuklonym konturom, opływowym liniom i zaawansowanej aerodynamice, linia nadwozia zyskała nowoczesny i sportowy charakter.

Zobacz także: Skoda Kamiq debiutuje w Polsce

Skoda Scala - Poznań Motor Show 2019 Skoda Scala - Poznań Motor Show 2019, fot. Michał Szymaczek

Nowy model Skody wyróżnia się pionową osłoną chłodnicy, dynamiczną linią dachu i sportowym dyfuzorem, zaokrąglającym szeroki tył samochodu. Ponadto Scala jest pierwszym modelem produkcyjnym na rynku europejskim z napisem „Skoda” na pokrywie bagażnika, zastępującym tradycyjne logo.

Red Dot Award to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów designu na świecie. Jury przyznające nagrodę składa się z międzynarodowych ekspertów: niezależnych projektantów, naukowców i dziennikarzy branżowych.

W tym roku oceniali około 5 500 zgłoszonych produktów, biorąc pod uwagę kryteria, takie jak:

  • stopień innowacyjności,
  • funkcjonalność,
  • jakość,
  • trwałość,
  • wpływ na środowisko.

Ceremonia wręczenia nagród 64. edycji konkursu została zaplanowana na 1 listopada.

Nowa Scala jest 13. Skodą, która otrzymała nagrodę Red Dot Award. W 2006 roku Skoda Octavia II COMBI jako pierwsza przedstawicielka marki została uhonorowana tym prestiżowym wyróżnieniem.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>