[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda Scala – znamy gamę silników

Skoda Scala to nowy kompaktowy model czeskiego producenta. Jakie silniki znajdą się pod maską samochodu?

MS 2018-10-30
Skoda Scala Skoda Scala, fot. Skoda

Zupełnie nowy, kompaktowy model w portfolio Skody dostosowuje swoją moc i charakter do indywidualnych potrzeb kierowców. Scala dostępna będzie w czterech wariantach silnikowych: trzech benzynowych i jednym wysokoprężnym.

Dodatkowo auto może zostać wyposażone w nowy układ jezdny z niższym zawieszeniem i dwoma trybami pracy: Normal i Sport.

Podstawowa jednostka benzynowa w nowej Skodzie Scala to trzycylindrowy silnik 1.0 TSI o mocy 95 KM, występujący wyłącznie z pięciobiegową skrzynią manualną. Druga, mocniejsza wersja ma moc 115 KM i dostępna jest w wersji standardowej z sześciobiegową skrzynią manualną lub w wersji opcjonalnej z siedmiobiegową automatyczną skrzynią DSG.

Skoda Scala Skoda Scala, fot. Skoda

Najmocniejszy, czterocylindrowy silnik 1.5 TSI o mocy 150 KM dostępny jest również z sześciobiegową skrzynią manualną lub opcjonalną, siedmiobiegową skrzynią DSG.

Skoda Scala oferuje także silnik Diesla 1.6 TDI o mocy 115 KM. Silnik legitymuje się maksymalnym momentem obrotowym w wysokości 250 Nm.

Każdy z silników oferowanych w nowym modelu Scala spełnia wymogi emisyjne normy Euro 6d TEMP, obowiązującej od września 2018 r., oraz został wyposażony w system odzyskiwania energii z hamowania.

Skoda Scala Skoda Scala, fot. Skoda

Skoda Scala będzie dostępna także z nowym układem jezdnym, który posiada zawieszenie o 15 mm niższe od standardowego. W wersji ze sportowym zawieszeniem zastosowano dwustopniową regulację siły tłumienia amortyzatorów.

Po przełączeniu z trybu Normal na Sport zawieszenie ulega usztywnieniu, umożliwia płynniejszą jazdę, zapewniając kierowcy jeszcze większe emocje z prowadzenia auta.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY