REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Scala – znamy nazwę nowego modelu

Kilka dni temu Skoda pokazała pierwsze oficjalne szkice nowego kompaktowego modelu. Teraz wiemy, że jego nazwa to Scala. Skoda Scala.

2018-10-15
Skoda Scala Skoda Scala, fot. Skoda

Nadejście nowego modelu Skody w segmencie aut kompaktowych nie jest żadną tajemnicą. Ma zastąpić Skodę Rapid, a rozmiarami znaleźć się między Rapidem, a Octavią, która jest mocno rozrośniętym kompaktem.

Teraz wiemy już w końcu, jak ma się nazywać nowy pogromca Forda Focusa, Opla Astry czy siostrzanego Volkswagena Golfa. Będzie to Skoda Scala i do tej nazwy radzę się już teraz przyzwyczaić, bo szykuje się kolejny sprzedażowy hit z Mlada Boleslav.

Nazwa Scala wywodzi się z łacińskiego słowa "scala", oznaczającego po prostu… schody. Ma to symbolizować kolejny etap rozwoju marki, tak w kwestii nowoczesnego designu, jak i zastosowanych technologii. Z kolei rywale mogą na to spojrzeć w inny sposób – że dla nich „zaczynają się schody”, jeśli chodzi o walkę w tym trudnym segmencie.

Zobacz także: Skoda Kodiaq GT na pierwszych zdjęciach

Skoda Scala będzie jednocześnie pierwszym europejskim modelem produkcyjnym, który na pokrywie bagażnika zamiast logo marki, mieć będzie rozstrzelony napis Skoda.

Skoda Scala Skoda Scala, fot. Skoda

Oficjalna premiera modelu planowana jest przed końcem roku. Auto zostało na razie pokazane na pierwszym oficjalnym szkicu i na dwóch zdjęciach, które pokazują jednak zaledwie fragment auta, skupiony na nazwie modelu i marki.

Wiadomo jednak, że Skoda Scala będzie mieć wiele cech i stylistycznych elementów inspirowanych, pokazanym na salonie samochodowym w Paryżu, modelem koncepcyjnym Skoda Vision RS.

- Skoda Scala to nowy rozdział w historii samochodów kompaktowych marki. To zupełnie nowe przedsięwzięcie, które wyznacza nowoczesne standardy w obszarze technologii, bezpieczeństwa i designu w samochodach tej klasy. Jesteśmy przekonani, że Scala zredefiniuje portfolio samochodów oferowanych przez naszą markę – mówi Bernhard Maier, prezes Skoda Auto.

Skoda Scala Skoda Scala, fot. Skoda

Skoda Scala ma mieć około 4,35 m długości, a więc tyle co przeciętny kompaktowy hatchback. Szerokość auta sięgać będzie 1,81 m, wysokość 1,43 m, a rozstaw osi to 2,65 m. To wymiary, które zwiastują pełnowymiarowego rywala dla Forda Focusa, Kii Ceed czy Opla Astry.

Jeśli chodzi o sylwetkę samochodu, wreszcie powinno być ciekawiej, bardziej dynamicznie i z charakterem. Jaki będzie efekt końcowy, tego dowiemy się 6 grudnia, na specjalnej prezentacji, która odbędzie się w Tel Awiwie.

Nowy model Skody zostanie zbudowany na nowoczesnej platformie A0 MQB, pozwalającej na montaż wszelkich systemów bezpieczeństwa i asystentów jazdy. Pod względem użytych rozwiązań technologicznych nowość Skody ma w ogóle być wzorem w swojej klasie. Tu zadebiutuje też trzecia generacja systemu informacyjno-rozrywkowego Grupy Volkswagena, stąd na prezentację wybrano właśnie Tel Awiw, który staje się powoli światowym centrum nowych technologii.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 69 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY
ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

Fotele w samochodzie nie służą jedynie do siedzenia. Wraz z rozwojem techniki są wyposażane w coraz więcej nowoczesnych rozwiązań – mają funkcje masażu, wentylacji i aktywnie dbają o bezpieczeństwo podróżnych. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 07/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 07/2020

Nowa Skoda Octavia ma nowoczesne wyposażenie, które dotąd kojarzyło się głównie z samochodami luksusowymi. Wśród nich m.in. ergonomiczne fotele z funkcją masażu i wentylacji. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 06/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 06/2020

Dziś niemal każdy producent oferuje auta z napędem hybrydowym plug-in. Nie tylko zwykłe modele, ale również usportowione. Jaką korzyść daje hot hatchowi wsparcie elektronów? czytaj dalej >>