[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda Sunroq - koncepcyjny SUV bez dachu

Każdego roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skodę budują swój pierwszy pojazd, oparty o podzespoły istniejących modeli marki. Tym razem na warsztat wzięli model Karoq i przerobili na kabriolet.

Michał Szymaczek 2018-06-04
Skoda Sunroq Skoda Sunroq

Studenci realizujący projekt w ramach szkoły zawodowej Skody pokazali swoją kreatywność, pozbawiając Skodę Karoq dachu. Taki kabriolet do niedawna byłby dużym zaskoczeniem, jednakże historia zna przypadki produkcji seryjnej podobnych aut.

Przypomnieć w tym miejscu należy choćby Nissana Murano sprzed lat czy współczesnego Range Rovera Evoque. Niedługo dołączyć ma do nich Volkswagen T-Roc bez dachu. Natomiast Skoda Karoq - przynajmniej na razie - pozostanie jedynie śmiałą wizją studentów.

Skoda Sunroq Skoda Sunroq

23 uczniów, w ramach swojej pracy dyplomowej, pozbawili Karoqa dachu. Pozostawili jednak drzwi oraz tylną kanapę, dla podkreślenia praktycznego charakteru marki. Trzeba przyznać, że Skoda Sunroq prezentuje się bardzo ciekawie.

Wspierani przez pracujących na etacie Skody inżynierów i projektantów młodzi adepci sztuki poszli dalej. Pod przednim zderzakiem zamontowane zostały na przykład projektory, wyświetlające na jezdni napisy "SKODA". Takie rozwiązanie znalazło się też w modelu Karoq, ale umieszczone zostało w okolicy progów.

Skoda Sunroq Skoda Sunroq

Jak mówią twórcy, Skoda Sunroq skierowana jest do młodych ludzi, którzy oprócz stylu, cenią sobie praktyczne walory samochodu i potrzebują przewieźć kilku znajomych czy sprzęt sportowy.

Pod maską Skody Sunroq pracuje seryjny silnik TSI o pojemności 1,5 litra, który przyspiesza auto od 0 do 100 km/h w 8,4 sekundy, pozwalając na osiągnięcie maksymalnej prędkości 204 km/h.