[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda Sunroq - koncepcyjny SUV bez dachu

Każdego roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skodę budują swój pierwszy pojazd, oparty o podzespoły istniejących modeli marki. Tym razem na warsztat wzięli model Karoq i przerobili na kabriolet.

Michał Szymaczek 2018-06-04
Skoda Sunroq Skoda Sunroq

Studenci realizujący projekt w ramach szkoły zawodowej Skody pokazali swoją kreatywność, pozbawiając Skodę Karoq dachu. Taki kabriolet do niedawna byłby dużym zaskoczeniem, jednakże historia zna przypadki produkcji seryjnej podobnych aut.

Przypomnieć w tym miejscu należy choćby Nissana Murano sprzed lat czy współczesnego Range Rovera Evoque. Niedługo dołączyć ma do nich Volkswagen T-Roc bez dachu. Natomiast Skoda Karoq - przynajmniej na razie - pozostanie jedynie śmiałą wizją studentów.

Skoda Sunroq Skoda Sunroq

23 uczniów, w ramach swojej pracy dyplomowej, pozbawili Karoqa dachu. Pozostawili jednak drzwi oraz tylną kanapę, dla podkreślenia praktycznego charakteru marki. Trzeba przyznać, że Skoda Sunroq prezentuje się bardzo ciekawie.

Wspierani przez pracujących na etacie Skody inżynierów i projektantów młodzi adepci sztuki poszli dalej. Pod przednim zderzakiem zamontowane zostały na przykład projektory, wyświetlające na jezdni napisy "SKODA". Takie rozwiązanie znalazło się też w modelu Karoq, ale umieszczone zostało w okolicy progów.

Skoda Sunroq Skoda Sunroq

Jak mówią twórcy, Skoda Sunroq skierowana jest do młodych ludzi, którzy oprócz stylu, cenią sobie praktyczne walory samochodu i potrzebują przewieźć kilku znajomych czy sprzęt sportowy.

Pod maską Skody Sunroq pracuje seryjny silnik TSI o pojemności 1,5 litra, który przyspiesza auto od 0 do 100 km/h w 8,4 sekundy, pozwalając na osiągnięcie maksymalnej prędkości 204 km/h.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 118 700 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY