REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Superb. Pierwszy szkic odświeżonej wersji

Trzecia generacja Skody Superb szykowana jest do face liftingu po ponad czterech latach od debiutu. Mamy pierwszy szkic.

2019-05-09
Skoda Superb facelift 2019 Skoda Superb facelift 2019

Oficjalna premiera Skody Superb po face liftingu zaplanowana jest na koniec maja, podczas rozpoczynających się właśnie mistrzostw świata w hokeju na lodzie. Skoda jest oficjalnym partnerem tej imprezy już od 1993 roku.

Jak widać na grafice, zmiany nie będą rewolucyjne. Projektanci postawili raczej na odświeżenie wyglądu czeskiej limuzyny. Zmienione zostaną klosze lamp, które zachowają jednak charakterystyczny kształt z trójkątnymi elementami u dołu, po zewnętrznej stronie.

Nowy będzie projekt zderzaków, z innym przebiegiem dolnej części, natomiast grill i wcinający się w niego znaczek firmowy Skody będą praktycznie takie same, jak obecnie.

Z tyłu samochodu, jak podaje producent, pojawi się duży napis SKODA ulokowany na klapie bagażnika. Ten zabieg znamy już z modeli Scala oraz Kamiq, teraz zawita do odświeżonego Superba.

Zmianom ulegną też klosze lamp tylnych, które otrzymają nowe wzory LED-owych świateł, a na całej szerokości klapy bagażnika pojawić się ma chromowana listwa, biegnąca od lewej krawędzi auta do prawej.

W kabinie pojawić się ma nowszy system informacyjno-rozrywkowy z dużym ekranem i możliwością połączenia z telefonem za pośrednictwem Android Auto i Apple CarPlay.

Wielką nowością w odświeżonej Skodzie Superb będzie debiut pierwszego hybrydowego napędu czeskiej marki. Będzie to system pluh-in, prawdopodobnie ten sam, który znamy z Volkswagena Passata GTE.

Mowa o połączeniu 1,4-litrowego silnika TSI z elektrycznym motorem, dającym łącznie 218 KM mocy i 400 Nm momentu obrotowego. W przypadku Passata GTE pełne naładowanie baterii wystarcza na pokonanie do 50 km na samym prądzie.

Zobacz także: Skoda Kamiq debiutuje w Polsce

Skoda Superb - historia

Model Superb zadebiutował na rynku samochodowym po raz pierwszy w latach 30. limuzyną 640 Superb. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „Superbus”, które oznacza „wspaniały” i symbolizuje najwyższą klasę.

W 2001 roku, po 50-letniej przerwie, marka zaprezentowała nowoczesną wersję limuzyny Superb, wyposażoną w najnowsze rozwiązania technologiczne i charakteryzującą się wyjątkową przestronnością. W kwietniu 2017 roku z linii produkcyjnej zjechał milionowy model Superb trzeciej generacji.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 154 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY
ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

Fotele w samochodzie nie służą jedynie do siedzenia. Wraz z rozwojem techniki są wyposażane w coraz więcej nowoczesnych rozwiązań – mają funkcje masażu, wentylacji i aktywnie dbają o bezpieczeństwo podróżnych. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 07/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 07/2020

Nowa Skoda Octavia ma nowoczesne wyposażenie, które dotąd kojarzyło się głównie z samochodami luksusowymi. Wśród nich m.in. ergonomiczne fotele z funkcją masażu i wentylacji. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 06/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 06/2020

Dziś niemal każdy producent oferuje auta z napędem hybrydowym plug-in. Nie tylko zwykłe modele, ale również usportowione. Jaką korzyść daje hot hatchowi wsparcie elektronów? czytaj dalej >>