Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Superb – nowe radiowozy policyjnej grupy Speed

Flotę radiowozów policyjnej grupy SPEED wzbogaciły niedawno egzemplarze Skody Superb z mocnym silnikiem i napędem 4x4.

2020-06-22
Policyjna Skoda Superb Materiały prasowe
Policyjna Skoda Superb

Skody Superb w wersji napędzanej silnikiem 2.0 TSI o mocy 272 KM dołączają do floty radiowozów policyjnej grupy SPEED, w której obecnie liczną grupę stanowią modele BMW Serii 3 i BMW Serii 3 GT oraz Kia Stinger. Superby są jednak od bawarskich i koreańskich radiowozów mocniejsze i na przyspieszenie do „setki” potrzebuję nieco mniej czasu.

Napędzana na cztery koła policyjna Skoda Superb od 0 do 100 km/h przyspiesza w 5,7 sekundy. Wspomniane BMW 330i xDrive z 252-konnym silnikiem 2,0 potrzebuje na to 6,2 sekundy, a Kia Stinger, również z 2-litrowym silnikiem pod maską, przy mocy 255 KM przyspiesza do „setki” w 6 sekund.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Tyle tytułem wstępu. Nowe Skody Superb, które dołączyły do policyjnej floty, wesprą funkcjonariuszy z grupy SPEED, zajmującej się przede wszystkim najpoważniejszymi wykroczeniami na drogach. Obok funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego działają w niej także policjanci z wydziałów kryminalnego i do walki z cyberprzestępczością, a także przewodnicy z psami wyszkolonymi do wyszukiwania narkotyków.

Skody Superb pełniące funkcję radiowozów w grupie SPEED to wersje z nadwoziem Combi dysponujące najmocniejszą w ofercie marki jednostką napędową – wspomnianym silnikiem 2.0 TSI o mocy 272 KM.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Flagowe modele Skody wyposażone są w wiele systemów wspomagających kierowcę, a na pokładzie każdego egzemplarza znajdują się także przednie i tylne wideorejestratory, urządzenie do pomiaru prędkości oraz systemy łączności.

Wideorejestratory w Superbach to urządzenia Videorapid 2a firmy Zurad, te same, które znajdziemy choćby w policyjnych BMW. Wyposażone są m.in. w system zapobiegający oślepianiu kamery w nocy światłami aut jadących z naprzeciwka.

- SPEED to specjalistyczna komórka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, której celem jest eliminowanie głównego zagrożenia dla bezpieczeństwa na drodze, jakim od lat jest prędkość. Z jednej strony zadania te realizują policjanci posiadający ogromne doświadczenie i umiejętność dynamicznej jazdy. Z drugiej strony policjanci muszą jeździć radiowozami, które podołają każdemu zadaniu, spełniając nasze wymagania. Jednym zdaniem można powiedzieć o nich, że są najlepsze z najlepszych. Do takich właśnie radiowozów należy zaliczyć nowe Skody Superb - komentuje nadkom. Sylwester Marczak, Rzecznik Prasowy Komendanta Stołecznego Policji.

W ubiegłym roku Skoda zaprezentowała odświeżoną wersję swojej flagowej limuzyny, która od początku 2020 roku dostępna jest w wersji Superb iV, z napędem hybrydowym typu plug-in. Pozwala on na pokonanie do 62 km (wg normy WLTP) wyłącznie przy zasilaniu energią elektryczną. Czy takie egzemplarze również trafią do służby w policji, czas pokaże.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 105 850 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY
ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

Wersje Monte Carlo na stałe wpisały się do krajobrazu Skody jako modele o dynamicznym wyglądzie i oryginalnym charakterze. Jednym z nich jest Scala Monte Carlo. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

SUV-y są modne i całkiem praktyczne, ale nie wszyscy przecież chcą jeździć SUV-ami. Nie mniej stylowe, a równie uniwersalne może być kombi z podwyższonym prześwitem – takie jak Octavia Scout czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2021

Skoda już od 17 lat współpracuje z TOPR-em i dostarcza ratownikom samochody. Tym razem, po raz pierwszy, trafiły do nich auta o napędzie elektrycznym – Skody Enyaq iV. czytaj dalej >>