[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda Superb z 7-biegowym DSG – kolejne silniki

Czeski importer wprowadza do oferty kolejne wersje napędowe modeli Superb i Superb Combi wyposażonych w siedmiostopniową przekładnię automatyczną, która podwyższa komfort jazdy, a przy okazji nie zwiększa zużycia paliwa.

Sebastian Kościółek 2017-06-26
Skoda Suberb Combi 2.0 TSI L&K 4x4

Siedmiobiegowa skrzynia DSG będzie dostępna dla wersji silnikowych 2.0 TDI 150 KM oraz 2.0 TDI 190 KM (także w wariancie z napędem 4x4). Pierwsze egzemplarze topowej limuzyny i kombi zjadą z taśm produkcyjnych już od ostatniego tygodnia czerwca. Ceny wersji z nową skrzynią siedmiobiegową pozostają bez zmian w porównaniu do konstrukcji sześciobiegowej. Dotychczas nowa skrzynia biegów była do tej pory dostępna z silnikami 1.4 TSI 150 KM oraz 1.8 TSI 180 KM.

Grupa Volkswagen jest światowym pionierem w projektowaniu i produkcji skrzyń dwusprzęgłowych. Niemiecki koncern wprowadził ją do oferty jako pierwszy w przemyśle motoryzacyjnym w roku 2003. Taka przekładnia pojawiła się w ofercie Skody w 2009 roku.

Skrzynia dwusprzęgłowa to najnowocześniejszy i najbardziej efektywny sposób przeniesienia napędu: dzięki posiadaniu kolejnego przełożenia zawsze w gotowości, napęd jest dostarczany bez żadnych przerwy i strat energii. Dzięki temu rozwiązanie to nie tylko gwarantuje większy komfort i wyższe osiągi, ale i ma kluczowy wpływ na dalsze ograniczanie zużycia paliwa i emisji szkodliwych gazów.

„Model Superb pozostaje jednym z najchętniej wybieranych w Polsce samochodów segmentu B. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku zarejestrowano w naszym kraju 2 997 egzemplarzy tego modelu, co daje mu pozycję wicelidera w tej klasie w klasyfikacji od początku roku 2017" – mówi Dariusz Brodnicki, Dyrektor Sprzedaży Skody. „Do długiej listy korzyści wynikających z wyboru flagowego modelu Skody można dopisać kolejny: szybki czas realizacji zamówień. Dzięki optymalizacji czasu dostawy oraz nieustannemu wzbogacaniu oferty, Superb pozostaje jedną z najatrakcyjniejszych i najpopularniejszych pozycji w swoim segmencie" - dodaje.