REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Superb z reflektorami matrycowymi Full LED

Skoda Superb po face liftingu zostanie zaprezentowana w przyszłym tygodniu. Wiemy już, że otrzyma nowoczesne oświetlenie LED.

2019-05-14
Skoda Superb facelift 2019 - reflektory Full LED matrix Skoda Superb facelift 2019 - reflektory Full LED matrix

Nowa, odświeżona Skoda Superb to pierwszy model produkcyjny w ofercie czeskiej marki, wyposażony w innowacyjne matrycowe reflektory Full LED, zapewniające lepsze oświetlenie drogi, a więc wyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Skoda udostępniła na razie szkice oraz materiał wideo, dające pogląd na nową technologię oświetleniową. Światowa premiera modelu odbędzie się jeszcze w maju, w Bratysławie podczas trwających właśnie Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie.

Superb, jako flagowy model Skody, może poszczycić się najnowszymi innowacjami z zakresu bezpieczeństwa, komfortu jazdy, osiągów czy ekologii, przenosząc wiele funkcjonalności z samochodów klasy premium do segmentu aut średniej wielkości.

Zobacz także: pierwsza hybryda Skody nadchodzi

Skoda Superb ze światłami Full LED matrix

Szkice nowych reflektorów Full LED matrix dla Skody Superb pokazują projekt nowoczesnego systemu oświetleniowego, składającego się z modułu LED dla świateł drogowych i mijania, trzech kolejnych segmentów LED dla świateł drogowych oraz efektownego napisu „Skoda Crystal Lighting” umiejscowionego na obudowie.

Wąski pasek LED obejmuje kierunkowskazy, światła do jazdy dziennej i światła pozycyjne. Powyżej znajdują się drobne, przypominające igły struktury LED, będące częścią nowej funkcji Coming/Leaving Home. Podczas uruchamiania i opuszczania pojazdu funkcja automatycznie włącza i wyłącza poszczególne elementy świateł przednich i tylnych w ustalonej kolejności.

Skoda Superb facelift 2019

W filmie, który zamieszczamy poniżej, na końcu artykułu, zaprezentowano działanie nowych przednich reflektorów Full LED matrix, animacji Coming/Leaving Home oraz przeprojektowane światła przeciwmgielne w technologii LED i w pełni LED-owe tylne światła.

Dodatkowo, odświeżony Superb po raz pierwszy zostanie wyposażony w dynamiczne kierunkowskazy, które są lepiej widoczne dla innych użytkowników dróg, czym zwiększają bezpieczeństwo na drodze i jednocześnie nadają autu dynamiczny wygląd.

Zobacz także: aplikacja mPojazd - dowód i OC w smarftonie

Zmodernizowany model Skody Superb zadebiutuje 23 maja 2019 r., na Mistrzostwach Świata w Hokeju na Lodzie w Bratysławie. Skoda jest nieprzerwanie od 1993 roku głównym sponsorem tego wydarzenia. To najdłuższy główny sponsoring w historii sportowych mistrzostw świata, oficjalnie uznany za rekord Guinnessa.

Redakcja „auto motor i sport” będzie na miejscu, żeby przekazać wam najświeższe informacje odnośnie nowej Skody Superb – jej face liftingu oraz debiutu napędu hybrydowego, a także elektrycznej Skody e-Citigo.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

ŠKODA MAGAZYN nr 06/2020

Dziś niemal każdy producent oferuje auta z napędem hybrydowym plug-in. Nie tylko zwykłe modele, ale również usportowione. Jaką korzyść daje hot hatchowi wsparcie elektronów? czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 05/2020

Kiedyś samochód miał co najwyżej klakson czy wycieraczki, dziś naszpikowany jest elektrycznymi odbiornikami i czujnikami, przez co pod skórą ma kilka kilometrów okablowania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 04/2020

Jak przez 125 lat zmieniły się samochody? Diametralnie. Najlepszy przykład – dotąd wlewaliśmy do baku benzynę lub olej napędowy, ale dziś coraz częściej podłączamy auta do gniazdka. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 03/2020

Nazwa Monte Carlo znaczy wiele dla Skody – teraz trafia ona również do najnowszego crossovera, modelu Kamiq. Auto wyróżnia się zadziorną stylizacją. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 02/2020

Coraz większa liczba samochodów o wysokich osiągach jest napędzana hybrydowymi układami napędowymi. Dziś ta technika pojawia się nawet w usportowionych kompaktach. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>