[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda Superb z reflektorami matrycowymi Full LED

Skoda Superb po face liftingu zostanie zaprezentowana w przyszłym tygodniu. Wiemy już, że otrzyma nowoczesne oświetlenie LED.

Michał Szymaczek 2019-05-14
Skoda Superb facelift 2019 - reflektory Full LED matrix Skoda Superb facelift 2019 - reflektory Full LED matrix

Nowa, odświeżona Skoda Superb to pierwszy model produkcyjny w ofercie czeskiej marki, wyposażony w innowacyjne matrycowe reflektory Full LED, zapewniające lepsze oświetlenie drogi, a więc wyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Skoda udostępniła na razie szkice oraz materiał wideo, dające pogląd na nową technologię oświetleniową. Światowa premiera modelu odbędzie się jeszcze w maju, w Bratysławie podczas trwających właśnie Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie.

Superb, jako flagowy model Skody, może poszczycić się najnowszymi innowacjami z zakresu bezpieczeństwa, komfortu jazdy, osiągów czy ekologii, przenosząc wiele funkcjonalności z samochodów klasy premium do segmentu aut średniej wielkości.

Zobacz także: pierwsza hybryda Skody nadchodzi

Skoda Superb ze światłami Full LED matrix

Szkice nowych reflektorów Full LED matrix dla Skody Superb pokazują projekt nowoczesnego systemu oświetleniowego, składającego się z modułu LED dla świateł drogowych i mijania, trzech kolejnych segmentów LED dla świateł drogowych oraz efektownego napisu „Skoda Crystal Lighting” umiejscowionego na obudowie.

Wąski pasek LED obejmuje kierunkowskazy, światła do jazdy dziennej i światła pozycyjne. Powyżej znajdują się drobne, przypominające igły struktury LED, będące częścią nowej funkcji Coming/Leaving Home. Podczas uruchamiania i opuszczania pojazdu funkcja automatycznie włącza i wyłącza poszczególne elementy świateł przednich i tylnych w ustalonej kolejności.

Skoda Superb facelift 2019

W filmie, który zamieszczamy poniżej, na końcu artykułu, zaprezentowano działanie nowych przednich reflektorów Full LED matrix, animacji Coming/Leaving Home oraz przeprojektowane światła przeciwmgielne w technologii LED i w pełni LED-owe tylne światła.

Dodatkowo, odświeżony Superb po raz pierwszy zostanie wyposażony w dynamiczne kierunkowskazy, które są lepiej widoczne dla innych użytkowników dróg, czym zwiększają bezpieczeństwo na drodze i jednocześnie nadają autu dynamiczny wygląd.

Zobacz także: aplikacja mPojazd - dowód i OC w smarftonie

Zmodernizowany model Skody Superb zadebiutuje 23 maja 2019 r., na Mistrzostwach Świata w Hokeju na Lodzie w Bratysławie. Skoda jest nieprzerwanie od 1993 roku głównym sponsorem tego wydarzenia. To najdłuższy główny sponsoring w historii sportowych mistrzostw świata, oficjalnie uznany za rekord Guinnessa.

Redakcja „auto motor i sport” będzie na miejscu, żeby przekazać wam najświeższe informacje odnośnie nowej Skody Superb – jej face liftingu oraz debiutu napędu hybrydowego, a także elektrycznej Skody e-Citigo.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 37 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY