[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Vision IN. Zapowiedź kolejnego SUV-a

Skoda Vision IN to koncepcyjny model zapowiadający nadejście czwartego miejskiego SUV-a czeskiej marki. Auto trafi na rynek indyjski.

2020-01-09
Skoda Vision IN Skoda Vision IN

Skoda opublikowała oficjalne szkice koncepcyjnego modelu Vision IN, którego produkcyjna wersja zostanie zaprezentowana za niespełna miesiąc, dokładnie 5 lutego, podczas salonu samochodowego Auto Expo 2020 w New Delhi.

Miejsce prezentacji jest nieprzypadkowe, podobnie jak ostatni człon nazwy. Nowy miejski SUV marki jest bowiem przeznaczony do sprzedaży w Indiach. Tym samym Skoda będzie oferować na całym świecie aż cztery podobnej wielkości modele:

  • w Europie Skoda Kamiq
  • w Chinach Skoda Kamiq (inna niż europejska)
  • w Chinach Skoda Kamiq GT (stylizowana na SUV-a coupe)
  • w Indiach produkcyjna wersja Skody Vision IN

Produkcyjny model Skody Vision IN zostanie zbudowany na platformie MQB A0 Grupy Volkswagena. Ma mieć 4,26 metra długości i nowoczesny design, zbliżony do pozostałych SUV-ów marki, ale nieco bardziej „surowy”.

Zobacz także: 70 elektrycznych modeli VW do 2025 roku!

Skoda Vision IN Skoda Vision IN

Z tyłu, za sprawą kształtu reflektorów, mamy do czynienia z inspiracją europejskim modelem Kamiq. Uwagę zwraca centralnie umieszczony napis, który w koncepcyjnym modelu będzie podświetlony na czerwono. Tego elementu nie zobaczymy jednak zapewne w wersji produkcyjnej.

Z przodu z kolei Vision IN nie wyprze się przynależności do rodziny SUV-ów Skody, bo kształt grilla i rozmieszczenie podwójnych kloszy lamp są nam dobrze znane. Całość jest jednak narysowana znacznie mocniejszą kreską, więcej jest elementów, które nadają miejskiemu SUV-owi „muskulatury”.

Wersja produkcyjna będzie oczywiście nieco bardziej stonowana, z uspokojoną stylistyką, niemniej jednak z przykładów ostatnich lat wiemy, że koncepty z rodziny Vision są bardzo zbliżone do późniejszych modeli oferowanych w salonach.

Zobacz także: niezwykły pojedynek - KITT kontra GMC Drużyny A

Skoda Vision IN Skoda Vision IN

Skoda publikuje jeszcze jedno zdjęcie, a raczej szkic, przedstawiający wnętrze auta. To też na pewno ulegnie wielu zmianom przed wejściem do seryjnej produkcji, ale pokazuje drogę, jaką pójdą nowe modele marki. Jest to kierunek gładkich, czystych powierzchni i zastąpienia możliwie jak największej liczby przycisków i pokręteł ekranami.

Pozostaje nam teraz zaczekać do momentu prezentacji modelu koncepcyjnego na salonie samochodowym w New Delhi za niespełna miesiąc, a niedługo później na debiut nowego crossovera już w wersji nadającej się do sprzedaży.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

ŠKODA MAGAZYN nr 06/2020

Dziś niemal każdy producent oferuje auta z napędem hybrydowym plug-in. Nie tylko zwykłe modele, ale również usportowione. Jaką korzyść daje hot hatchowi wsparcie elektronów? czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 05/2020

Kiedyś samochód miał co najwyżej klakson czy wycieraczki, dziś naszpikowany jest elektrycznymi odbiornikami i czujnikami, przez co pod skórą ma kilka kilometrów okablowania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 04/2020

Jak przez 125 lat zmieniły się samochody? Diametralnie. Najlepszy przykład – dotąd wlewaliśmy do baku benzynę lub olej napędowy, ale dziś coraz częściej podłączamy auta do gniazdka. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 03/2020

Nazwa Monte Carlo znaczy wiele dla Skody – teraz trafia ona również do najnowszego crossovera, modelu Kamiq. Auto wyróżnia się zadziorną stylizacją. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 02/2020

Coraz większa liczba samochodów o wysokich osiągach jest napędzana hybrydowymi układami napędowymi. Dziś ta technika pojawia się nawet w usportowionych kompaktach. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>