REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Vision IN. Zapowiedź kolejnego SUV-a

Skoda Vision IN to koncepcyjny model zapowiadający nadejście czwartego miejskiego SUV-a czeskiej marki. Auto trafi na rynek indyjski.

2020-01-09
Skoda Vision IN Materiały prasowe
Skoda Vision IN

Skoda opublikowała oficjalne szkice koncepcyjnego modelu Vision IN, którego produkcyjna wersja zostanie zaprezentowana za niespełna miesiąc, dokładnie 5 lutego, podczas salonu samochodowego Auto Expo 2020 w New Delhi.

Miejsce prezentacji jest nieprzypadkowe, podobnie jak ostatni człon nazwy. Nowy miejski SUV marki jest bowiem przeznaczony do sprzedaży w Indiach. Tym samym Skoda będzie oferować na całym świecie aż cztery podobnej wielkości modele:

  • w Europie Skoda Kamiq
  • w Chinach Skoda Kamiq (inna niż europejska)
  • w Chinach Skoda Kamiq GT (stylizowana na SUV-a coupe)
  • w Indiach produkcyjna wersja Skody Vision IN

Produkcyjny model Skody Vision IN zostanie zbudowany na platformie MQB A0 Grupy Volkswagena. Ma mieć 4,26 metra długości i nowoczesny design, zbliżony do pozostałych SUV-ów marki, ale nieco bardziej „surowy”.

Zobacz także: 70 elektrycznych modeli VW do 2025 roku!

Skoda Vision IN Materiały prasowe
Skoda Vision IN

Z tyłu, za sprawą kształtu reflektorów, mamy do czynienia z inspiracją europejskim modelem Kamiq. Uwagę zwraca centralnie umieszczony napis, który w koncepcyjnym modelu będzie podświetlony na czerwono. Tego elementu nie zobaczymy jednak zapewne w wersji produkcyjnej.

Z przodu z kolei Vision IN nie wyprze się przynależności do rodziny SUV-ów Skody, bo kształt grilla i rozmieszczenie podwójnych kloszy lamp są nam dobrze znane. Całość jest jednak narysowana znacznie mocniejszą kreską, więcej jest elementów, które nadają miejskiemu SUV-owi „muskulatury”.

Wersja produkcyjna będzie oczywiście nieco bardziej stonowana, z uspokojoną stylistyką, niemniej jednak z przykładów ostatnich lat wiemy, że koncepty z rodziny Vision są bardzo zbliżone do późniejszych modeli oferowanych w salonach.

Zobacz także: niezwykły pojedynek - KITT kontra GMC Drużyny A

Skoda Vision IN Materiały prasowe
Skoda Vision IN

Skoda publikuje jeszcze jedno zdjęcie, a raczej szkic, przedstawiający wnętrze auta. To też na pewno ulegnie wielu zmianom przed wejściem do seryjnej produkcji, ale pokazuje drogę, jaką pójdą nowe modele marki. Jest to kierunek gładkich, czystych powierzchni i zastąpienia możliwie jak największej liczby przycisków i pokręteł ekranami.

Pozostaje nam teraz zaczekać do momentu prezentacji modelu koncepcyjnego na salonie samochodowym w New Delhi za niespełna miesiąc, a niedługo później na debiut nowego crossovera już w wersji nadającej się do sprzedaży.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY
ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>