[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda Vision X - szykuje się nowy crossover

Skoda Vision X to koncepcyjny model miejskiego crossovera, który będzie jedną z gwiazd stoiska Skody na salonie samochodowym w Genewie.

MS 2018-02-01
Skoda Vision X Skoda Vision X

Modelem Vision X Skoda prezentuje swoją wizję dalszego rozwijania gamy modelowej, w której ma już dwa SUV-y. Niebawem dołączy do nich kolejny, który ma być blisko spokrewniony z Seatem Arona oraz niezaprezentowanym jeszcze Volkswagenem T-Cross.

Z zapowiedzi producenta wynika, że koncept Vision X jest modelem hybrydowym, co zwiastuje nie tylko nowy model jako taki, ale też wejście marki na drogę elektryfikacji swoich samochodów, zapowiadanej zresztą w ramach programu "Strategia 2025" - do 2025 roku Skoda pokaże zarówno hybrydy plug-in, jak i modele czysto elektryczne.

Skoda Vision X Skoda Vision X

Jeśli chodzi o design, model Vision X przyciąga wzrok licznymi przetłoczeniami karoserii i dwukolorowym nadwoziem, w tym zielonym lakierem FlexGreen. Sylwetka auta jest dynamiczna, a przy tym zwarta i proporcjonalna. Przód nawiązuje wyraźnie do nowego trendu w stylistyce marki, z oddzielnymi kloszami lamp przednich.

Charakterystyczne są zderzaki, w dachu zamontowano potężne okno panoramiczne, a całość stoi na dużych, 20-calowych obręczach ze stopów lekkich. Jeśli do produkcji wejdzie model, który będzie mieć choćby połowę tego, co pokazuje Vision X, to o sukces Skoda może być spokojna.

Skoda Vision X Skoda Vision X

Jeśli chodzi natomiast o wnętrze, tu - jak twierdzi producent - "definiuje ono nowy język stylistyczny marki". Szeroka i ergonomicznie zaprojektowana deska rozdzielcza zwraca uwagę swoim minimalizmem oraz dużym, kolorowym wyświetlaczem. Z jego poziomu w prosty i intuicyjny sposób można uzyskać dostęp do usług z zakresu connectivity.

Oświetlone elementy wykonane z kryształowego szkła, w połączeniu z kolorowym wyświetlaczem tworzyć mają nastrojowe efekty świetlne we wnętrzu samochodu. To oczywiście do modelu produkcyjnego nie ma szans trafić, bo i po co komu w budżetowym miejskim SUV-ie takie rozwiązania.

Możemy przypuszczać, że model produkcyjny, który według niektórych doniesień ma niejako zastąpić Skodę Fabię Kombi, nazwany będzie - zgodnie z nowym trendem - słowem z "q" na końcu. Wcześniej Skoda zarezerwowała sześć nazw i prawdopodobnie nowy model otrzyma jedną z nich - Amiq, Anuq, Arviaq, Eliaq, Karuq lub Yuroq.

Więcej szczegółów poznamy na salonie samochodowym w Genewie, gdzie redakcja Auto Motor i Sport będzie, tradycyjnie, obecna.