REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Vision iV. Pierwszy szkic wnętrza

Skoda podgrzewa atmosferę przed oficjalnym debiutem koncepcyjnego modeli Vision iV na salonie samochodowym w Genewie.

2019-02-20
Skoda Vision iV - wnętrze Materiały prasowe
Skoda Vision iV - wnętrze

Po zeszłotygodniowej publikacji pierwszych oficjalnych szkiców Skody Vision iV przyszedł czas na wnętrze koncepcyjnego modelu. Przypomnijmy, że auto zapowiada nadejście pierwszych elektrycznych aut czeskiej marki.

Skoda Vision iV – wnętrze

Kabina Skody Vision iV wygląda obiecująco, jeśli chodzi o zapowiedź przyszłych modeli marki. Jest futurystyczna, jak na koncepcyjny pojazd przystało, ale gdyby niektóre z tych elementów przenieść do modeli produkcyjnych, zrobiłoby się o wiele ciekawiej.

Na pierwszy rzut oka widać, że wnętrze Skody Vision iV jest proste, wręcz ascetyczne. Na środku wysuniętej ku środkowi auta deski rozdzielczej króluje duży ekran w stylu ustawionego poziomo tabletu. Drugi, nieco mniejszy wyświetlacz, znajduje się bezpośrednio przed kierowcą, w miejscu tradycyjnych zegarów. I to właściwie tyle...

Atrakcyjnie wygląda dwuramienna kierownica, która ma kształt zaokrąglonego kwadratu, a w miejscu logo umieszczono napis SKODA. Poza tym w oczy rzuca się brak dodatkowych dźwigni i przycisków. Wszystko sterowane jest poprzez tablet.

Jako że mamy do czynienia z pojazdem elektrycznym, brak w nim tradycyjnego tunelu środkowego. Pozwala to wygospodarować więcej miejsca tak z przodu między kierowcą i pasażerem, jak i na tylnych miejscach.

Zobacz także: jak testowane są silniki Skody?

Skoda Vision iV Materiały prasowe
Skoda Vision iV

Skoda Vision iV – nadwozie

Jak wiemy z zeszłotygodniowej prezentacji szkiców i pierwszych informacji, Skoda Vision iV zbudowana jest na platformie MEB (Modular Electric Drive Kit), przeznaczonej dla pojazdów elektrycznych Grupy Volkswagena. Na tym etapie nie wiemy jednak jeszcze, jakie są parametry napędu.

Oficjalny debiut nowej Skody Vision iV zaplanowany jest na marcowe targi motoryzacyjne w Genewie, skąd przeprowadzimy szeroką relację. Śledźcie nas na stronie https://www.auto-motor-i-sport.pl/ oraz na naszym facebookowym i instagramowym profilu.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY
ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>