[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda Yeti - nowy model w 2018

Najważniejszą premierą Skody w tym roku jest Kodiaq. Ale już na horyzoncie jest mniejszy SUV, nowe Yeti. Mamy pierwszą nieoficjalną wizualizację.

Bartosz Broński 2016-12-08
Skoda Yeti Skoda Yeti 2018

Nowa Skoda Yeti ma zostać pokazana na wrześniowych targach we Frankfurcie IAA 2017. Jeśli faktycznie sprawdzą się przewidywania naszych kolegów z niemieckiego "auto motor und sport", to na polski rynek samochód wjedzie na początku 2018 r.

Producent za wiele nie chce mówić o nowym Yeti, ale według plotek auto urośnie o ok. 15 cm. Zaś rozstaw osi będzie większy w stosunku do poprzednika o ok. 10 mm. Z kolei pojemność bagażnika może wynieść więcej niż w Seacie Ateka (510 l), z którym to Yeti będzie spokrewnione.

Na pokładzie nowego Yeti zapewne znajdziemy system multimedialny z Kodiaqa. Ten ostatnio zadebiutował w odświeżonej Octavii. Mówimy tu o dużym ekranie (8-cali), który ma specjalne pola dotykowe zastępujące tradycyjne przyciski, znane ze starszych modeli Skody.

Druga generacja Skody Yeti prawie na pewno będzie dostępna z podstawowym silnikiem trzycylindrowym turbo (1.0) o mocy ok. 115 KM. Poza tym nie zabraknie jednostkę czterocylindrowych TSI - 150 i 190 KM. Gamę jednostek napędowych powinny stanowić silnik 1.6 TDI oraz 2.0 TDI. Napęd przekazywany na obie osie oferowany będzie w mocniejszych wariantach, a w standardowych wersjach ma być przekazywany na przednie koła.

Nowe Yeti, tak jak i obecna generacja po liftingu będzie oferowane w dwóch wersjach - „miejskiej” oraz uterenowionej „Outdoor”. Co ciekawe w przyszłym roku na rynku pojawi się także Skoda Kodiaq w bardziej bojowym przebraniu, która także dostanie przydomek „Outdoor”.