[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda inwestuje miliardy euro - 19 nowych modeli w dwa lata

Podczas corocznej konferencji prasowej, zarząd Skody podsumował rok 2017 i zapowiedział plany na najbliższe lata. A te stoją pod znakiem nowych modeli i inwestycji w pojazdy elektryczne.

2018-03-23
Skoda Vision X Skoda Vision X

Rok 2017 zakończył się najlepszymi wynikami w całej historii Skody. Producent pobił swoje dotychczasowe rekordy finansowe - w stosunku do rekordowego roku 2016, gdy zanotowano 1 126 500 sprzedanych samochodów. W skali roku wyniki wzrosły o 6,6 proc. do 1 200 500 dostaw.

Marka nie zamierza zwalniać tempa. W ciągu następnych dwóch lat Skoda wprowadzi na rynek aż dziewiętnaście(!) nowych modeli. Wśród nich, już w 2019 roku, pojawi się produkcyjna wersja modelu koncepcyjnego VISION X, który świętował swoją światową premierę na tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Samochodowych w Genewie.

- Nie tylko wprowadzimy do sprzedaży dziewiętnaście nowych modeli do końca 2020 roku, ale i ruszymy z najbardziej złożonym programem inwestycyjnym w dziejach Skody. Aktywnie wprowadzając w życie Strategię 2025, przez najbliższe pięć lat zainwestujemy około dwa miliardy euro w technologie elektromobilności oraz rozwój nowych usług z zakresu mobilności - powiedział szef Skody Bernhard Maier.

Skoda Vision X Skoda Vision X

Plany Skody na najbliższe lata

Skoda wchodzi w erę nowych technologii napędowych, wspartą największym programem inwestycyjnym w swoich dziejach.

  • W 2019 roku rozpocznie się seryjna produkcja pierwszego w pełni elektrycznego modelu marki.
  • W tym samym roku w fabryce w Kvasinach rozpocznie się produkcja modelu SUPERB PHEV, pierwszej hybrydy typu plug-in Skody.
  • Od roku 2019 Skoda będzie wytwarzała w Mladá Boleslav komponenty elektrycznych układów napędowych na potrzeby także innych marek Grupy Volkswagen.
  • Wersja produkcyjna studium Skoda VISION E, w pełni elektrycznego modelu powstałego na platformie MEB, zacznie być wytwarzana w tym miejscu w roku 2020.
  • Do tego samego roku Skoda zamierza zaprezentować w sumie aż dziewiętnaście nowych modeli. Wśród nich, już w przyszłym roku, pojawi się produkcyjna wersja studium miejskiego crossovera VISION X, zaprezentowanego w Genewie.
  • Do roku 2025 gama marki będzie liczyła dziesięć modeli o zelektryfikowanym napędzie.
Skoda Vision E Skoda Vision E

Strategia wyznaczona do roku 2025

W ramach Strategii 2025 Skoda pracuje intensywnie nad dalszą globalizacją. W tej chwili marka jest obecna na 102 rynkach całego świata i chce poszerzyć swój zasięg do 120 krajów. W tym roku produkty Skody zadebiutują w Singapurze, trwają już przygotowania do przyszłorocznego debiutu marki w Republice Południowej Afryki.

Skoda Vision E Skoda Vision E

Chiny największym rynkiem Skody

W roku 2017 Skoda dostarczyła rekordową liczbę 1 200 500 samochodów. Największym odbiorcą Skody ponownie zostały Chiny, gdzie w zeszłym roku dostarczono 325 tys. samochodów. Na kolejnych miejscach w rankingu największych rynków Skody uplasowały się odpowiednio: Niemcy, Republika Czeska, Wielka Brytania, Polska, Rosja, Francja, Turcja, Włochy oraz Austria.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

ŠKODA MAGAZYN nr 03/2020

Nazwa Monte Carlo znaczy wiele dla Skody – teraz trafia ona również do najnowszego crossovera, modelu Kamiq. Auto wyróżnia się zadziorną stylizacją. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 02/2020

Coraz większa liczba samochodów o wysokich osiągach jest napędzana hybrydowymi układami napędowymi. Dziś ta technika pojawia się nawet w usportowionych kompaktach. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>