[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda inwestuje miliardy euro - 19 nowych modeli w dwa lata

Podczas corocznej konferencji prasowej, zarząd Skody podsumował rok 2017 i zapowiedział plany na najbliższe lata. A te stoją pod znakiem nowych modeli i inwestycji w pojazdy elektryczne.

MS 2018-03-23
Skoda Vision X Skoda Vision X

Rok 2017 zakończył się najlepszymi wynikami w całej historii Skody. Producent pobił swoje dotychczasowe rekordy finansowe - w stosunku do rekordowego roku 2016, gdy zanotowano 1 126 500 sprzedanych samochodów. W skali roku wyniki wzrosły o 6,6 proc. do 1 200 500 dostaw.

Marka nie zamierza zwalniać tempa. W ciągu następnych dwóch lat Skoda wprowadzi na rynek aż dziewiętnaście(!) nowych modeli. Wśród nich, już w 2019 roku, pojawi się produkcyjna wersja modelu koncepcyjnego VISION X, który świętował swoją światową premierę na tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Samochodowych w Genewie.

- Nie tylko wprowadzimy do sprzedaży dziewiętnaście nowych modeli do końca 2020 roku, ale i ruszymy z najbardziej złożonym programem inwestycyjnym w dziejach Skody. Aktywnie wprowadzając w życie Strategię 2025, przez najbliższe pięć lat zainwestujemy około dwa miliardy euro w technologie elektromobilności oraz rozwój nowych usług z zakresu mobilności - powiedział szef Skody Bernhard Maier.

Skoda Vision X Skoda Vision X

Plany Skody na najbliższe lata

Skoda wchodzi w erę nowych technologii napędowych, wspartą największym programem inwestycyjnym w swoich dziejach.

  • W 2019 roku rozpocznie się seryjna produkcja pierwszego w pełni elektrycznego modelu marki.
  • W tym samym roku w fabryce w Kvasinach rozpocznie się produkcja modelu SUPERB PHEV, pierwszej hybrydy typu plug-in Skody.
  • Od roku 2019 Skoda będzie wytwarzała w Mladá Boleslav komponenty elektrycznych układów napędowych na potrzeby także innych marek Grupy Volkswagen.
  • Wersja produkcyjna studium Skoda VISION E, w pełni elektrycznego modelu powstałego na platformie MEB, zacznie być wytwarzana w tym miejscu w roku 2020.
  • Do tego samego roku Skoda zamierza zaprezentować w sumie aż dziewiętnaście nowych modeli. Wśród nich, już w przyszłym roku, pojawi się produkcyjna wersja studium miejskiego crossovera VISION X, zaprezentowanego w Genewie.
  • Do roku 2025 gama marki będzie liczyła dziesięć modeli o zelektryfikowanym napędzie.
Skoda Vision E Skoda Vision E

Strategia wyznaczona do roku 2025

W ramach Strategii 2025 Skoda pracuje intensywnie nad dalszą globalizacją. W tej chwili marka jest obecna na 102 rynkach całego świata i chce poszerzyć swój zasięg do 120 krajów. W tym roku produkty Skody zadebiutują w Singapurze, trwają już przygotowania do przyszłorocznego debiutu marki w Republice Południowej Afryki.

Skoda Vision E Skoda Vision E

Chiny największym rynkiem Skody

W roku 2017 Skoda dostarczyła rekordową liczbę 1 200 500 samochodów. Największym odbiorcą Skody ponownie zostały Chiny, gdzie w zeszłym roku dostarczono 325 tys. samochodów. Na kolejnych miejscach w rankingu największych rynków Skody uplasowały się odpowiednio: Niemcy, Republika Czeska, Wielka Brytania, Polska, Rosja, Francja, Turcja, Włochy oraz Austria.