[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda liderem polskiego rynku od dekady

2018 rok Skoda po raz kolejny zakończyła na pozycji lidera polskiego rynku, sprzedając 69 565 samochodów.

MS 2019-01-10
Skoda Fabia po face liftingu Skoda Fabia

W 2018 roku Skoda wprowadziła do sprzedaży nową odsłonę swojego bestsellerowego modelu Fabia, umocniła pozycję w segmencie SUV-ów, prezentując Skodę Kodiaq RS, Karoq Scout i Sportline i zaprezentowała nowy samochód kompaktowy, Skodę Scala.

- Kolejny rok z rzędu Skoda pozostaje niekwestionowanym liderem w Polsce, sprzedając na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy 69 565 aut. (…) Cieszymy się z ogromnego zaufania, którym od tylu lat obdarzają nas polscy kierowcy. Od dekady to Skoda sprzedaje w Polsce najwięcej aut i to dla nas powód do olbrzymiej dumy - mówi Tomasz Porawski, dyrektor marki Skoda.

W minionym roku Skoda w dalszym ciągu unowocześniała znane modele i wprowadzała nowości w stale rozwijającym się segmencie SUV. Trwają również prace nad elektryfikacją gamy produktowej, czego pierwsze efekty Skoda zaprezentuje już w tym roku, oferując pierwszy model z napędem hybrydowym typu plug-in.

Nowa Skoda Fabia wciąż hitem

Skoda Fabia to od lat jeden z ulubionych modeli Polaków. W 2018 roku samochód doczekał się zmian, korzystając z zaawansowanych rozwiązań, oferowanych wcześniej w droższych modelach. Numer jeden w swoim segmencie dostępny jest teraz z bogatszym wyposażeniem standardowym, obejmującym m.in.:

  • nowe reflektory ze światłami do jazdy dziennej LED,
  • system wspomagania ruszania pod wzniesienia Hill Hold Control,
  • funkcję Easy Light Assist, odpowiedzialną za automatyczne włączanie świateł mijania.

W 2018 roku Skoda sprzedała w Polsce 19 679 egzemplarzy tego modelu.

Skoda Karoq Scout 2018 Skoda Karoq Scout 2018

SUV-y na każdą drogę

Odnoszący olbrzymie sukcesy sprzedażowe model Kodiaq, doczekał się wyjątkowej, usportowionej wersji RS. W 2018 roku Skoda zaprezentowała nowy wariant Kodiaqa, dostępny z najmocniejszym silnikiem wysokoprężnym w portfolio marki, o mocy 240 KM.

Ubiegły rok to również premiera bardziej dynamicznej, usportowionej wersji kompaktowego SUV-a, Skody Karoq Sportline. Nowa wersja wyposażona została w najnowszej klasy rozwiązania z zakresu multimediów i bezpieczeństwa.

Karoq zadebiutował też w uterenowionej odsłonie Scout, która wyposażona jest w napęd na cztery koła oraz sześciobiegową, manualną skrzynię biegów lub automatyczną skrzynię DSG o siedmiu przełożeniach.

Na przestrzeni minionych dwunastu miesięcy Skoda w Polsce dostarczyła kierowcom aż 3 688 egzemplarzy modelu Karoq.

Skoda Kodiaq RS - przód Skoda Kodiaq RS

Wyniki pozostałych modeli

Pozostałe modele znajdujące się w portfolio Skody odniosły w tym roku niemałe sukcesy. Najmniejszy samochód w ofercie marki, Citigo, trafił do 3 798 klientów w Polsce. Skoda Rapid to9 833 sprzedanych egzemplarzy w 2018 roku.

Model Octavia, który od lat jest ulubieńcem klientów, zyskał w minionym roku tysiące nabywców. Marka sprzedała w Polsce łącznie 21 125 egzemplarzy tego hitowego modelu, co pozwoliło Octavii zająć pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych aut 2018 roku.

Także flagowy okręt w portfolio marki, Superb, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem (8 045 sprzedanych egzemplarzy w 2018 roku).

Przyszłość pod znakiem elektromobilności

W minionym roku marka dała wyraźny sygnał, że rozwój na płaszczyźnie e-mobilności jest dla niej w nadchodzących latach jednym z priorytetów. Plany te nabiorą realnych kształtów z pierwszym napędzanym wyłącznie energią elektryczną modelem w historii marki, który zaprezentowany zostanie jeszcze w tym roku.

Premierę tę poprzedzi wprowadzenie do oferty zelektryfikowanego modelu Superb. Marka zapowiedziała początek elektrycznej rewolucji, którą przeprowadzi w nadchodzących latach. Do 2025 roku Skoda będzie oferować modele elektryczne w aż pięciu różnych segmentach.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty