[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda numerem 1 w Polsce od 2009 roku

Skoda zamknęła 2017 rok z dwoma swoimi modelami na dwóch pierwszych miejscach w rankingu najczęściej rejestrowanych w Polsce aut. Marka pobiła też kolejne rekordy wielkości sprzedaży.

MS 2018-01-29
Nowa Skoda Fabia Kombi

Rok 2017 był znakomity dla całego polskiego rynku. W Polsce zarejestrowano ponad 483 tys. nowych samochodów. To rekordowy wynik, najlepszy od niemal 20 lat. Swój znaczący wkład w osiągnięcie takiego sukcesu miała Skoda, która jest nieprzerwanie od 2009 liderem polskiego rynku i napędza statystyki.

W samym tylko grudniu łączna liczba rejestracji aut osobowych i dostawczych do 3,5 tony przekroczyła 51 tysięcy, dając na koniec roku wynik przekraczający 542 tysiące egzemplarzy (licząc auta osobowe i lekkie dostawcze).

Grudniowy wynik oznaczał kolejny, 33. z rzędu miesiąc wzrostu rejestracji nowych pojazdów w Polsce. Jak podaje Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, w historii ostatnich 10 lat, wynik ponad 40 tys. rejestracji w miesiącu zdarzył się dopiero po raz siódmy.

Królowa rynku jest tylko jedna - Skoda

Rok 2017 był historyczny nie tylko dla całego rynku samochodów osobowych w Polsce, ale i dla odnotowującej kolejne rekordy Skody. Niekwestionowany, wieloletni już lider, po raz kolejny potwierdził swoją dominację, utrzymując pierwszą pozycję na wielu frontach.

W 2017 roku dostarczyła na polskie drogi 62 254 samochody, co stanowi przyrost o 19,04 proc. wobec rezultatu osiągniętego w roku 2016, który zakończyła na pozycji lidera z 52 296 dostarczonymi samochodami. Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy udział Skody  w polskim rynku zwiększył się z 12,56 proc. do 12,80 proc. Na pozycji lidera polskiego rynku pozostaje nieprzerwanie od 2009 roku.

Skoda była w minionym roku najchętniej wybieraną marką nowych samochodów w Polsce, zostawiając w tyle Toyotę i Volkswagena. Rynkowy udział Skody na koniec roku był o przeszło 2 proc. większy od Volkswagena (12,78 proc. vs 10,45 proc.), a piątego w rankingu Forda pokonała o dwie długości, jeśli chodzi o liczbę rejestracji.

Dwa bestsellerowe modele, które były najchętniej rejestrowane w 2017 roku w Polsce, to jak wspomnieliśmy wyżej, dwie Skody - Fabia oraz Octavia. Co ciekawe, w porównaniu do poprzedniego roku oba auta jedynie zamieniły się miejscami, zostawiając w tyle rywali - Astrę, Golfa i Yarisa.

Obydwa modele do ostatniego miesiąca roku przodowały w statystykach rejestracji i rywalizacja o tytuł "numeru 1" polskiego rynku mogła się rozegrać tylko pomiędzy nimi. Ostatecznie liderem rynku okazała się Fabia, która notując aż 26,31 proc. wzrostu zanotowała roczny wynik na poziomie 19 047 rejestracji. Minimalnie wygrała tym samym z większym modelem Octavia, który w tym roku zanotował wzrost o 11,14 proc., do wyniku 18 856 dostaw.

Skoda Fabia

Czeska marka jest też jedyną, która w TOP15 rejestracji na polskim rynku ma aż cztery modele - Rapid zamyka pierwszą dziesiątkę, a Superb jest na miejscu 15. Rosnące zainteresowanie nowymi SUV-ami - Kodiaq i Karoq - może ten wynik poprawić.

Zakupy dla firm - teatr jednego aktora

Skoda osiągnęła świetny wynik w kategorii sprzedaży flotowej. Z wynikiem 45 339 rejestracji zanotowała w tym roku w tej kategorii wzrost aż o 17,97 proc., w relacji do 2016 roku, zajmując aż 13,37 proc. całego rynku.

O ile w ujęciu ogólnym, Fabia była nieznacznie lepsza od większej siostry, tak Octavia nie dała jej szans, jeśli chodzi o zakupy dla firm. Tutaj większa z dwóch Skód zanotowała wzrost o 9,94 proc. do 15 312 samochodów. Choć dynamika wzrostu modelu Fabia była w tej kategorii jeszcze większa (+24,05 proc.), wystarczyło to do zajęcia silnej pozycji wicelidera z wynikiem 13 017 rejestracji.

Skoda Octavia

Wybory Kowalskiego - Skoda coraz wyżej

Jeśli chodzi o zakupy dokonywane przez klientów indywidualnych, tutaj Skoda również ma powody do zadowolenia. Na przestrzeni ostatniego roku zwiększyła sprzedaż o ponad 22 proc., co pozwoliło jej awansować na wysokie drugie miejsce.

Zaledwie 68 egzemplarzy brakło Fabii, by po aż 31,5-procentowym wzroście sprzedaży trafić na pierwszą pozycję najczęściej rejestrowanych przez klientów indywidualnych modeli. Siłą marki jest jednak różnorodność oferty, bo to jedyny producent, który w TOP10 rankingu na koniec roku ma aż trzy modele.

Nie tylko Fabia i Octavia

Na sukces Skody w Polsce składa się wysoka forma prezentowana w zeszłym roku przez całą gamę marki, zbudowaną przez modele okupujące miejsca w ścisłych czołówkach swoich segmentów.

I tak, Citigo zakończył rok z pozycją wicelidera i 2 838 zarejestrowanymi egzemplarzami. Modele Fabia i Octavia pozostają zdecydowanymi liderami swoich segmentów, a flagowy model Superb zajmuje pozycję wicelidera, zyskując w tym roku znaczący wzrost 14,55 proc., do 7 361 rejestracji.

Skoda Suberb Combi 2.0 TSI L&K 4x4

Dużym zainteresowaniem niezmiennie cieszy się uaktualniony w tym roku model Rapid, który zanotował wzrost o 8,07 proc. i w zdominowanej przez model Octavia klasie kompaktowej zajmuje szóstą lokatę.

Największym wydarzeniem produktowym Skody w tym roku było rozpoczęcie ofensywy w segmencie SUV. Debiutujący w lutym, topowy SUV marki Kodiaq, zaliczył udany wstęp na rynek, do końca roku zbierając 2 942 rejestracji, które dają mu szóste miejsce w swojej klasie.

Skoda Karoq

Na polskich drogach pojawiają się także pierwsze sztuki mniejszego SUV-a Karoq, który stanowi kolejny krok w strategii rozwoju Skody w tym silnie rozwijającym się segmencie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY