[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skoda planuje czterodrzwiowe coupe

Już niebawem gama modelowa Skody może się powiększyć o samochód z zupełnie nowego segmentu. Spekulacje mówią o sportowym modelu o nadwoziu coupe bazującym na płycie podłogowej Superba.

Sebastian Kościółek 2016-11-15
Skoda Vision C Skoda Vision C koncept

Volkswagen zaprezentuje w przyszłym roku nową generację modelu CC. Im bliżej premiery, tym częściej pojawiają się spekulacje na temat czeskiego odpowiednika tego modelu. Skoda pracuje nad czterodrzwiowym coupe, które zadebiutuje nie wcześniej niż na przełomie 2017 i 2018 roku.

Po wprowadzeniu modelu Kodiaq do segmentu SUV moce przerobowe przełożono na ofensywę w kierunku sportowych emocji. Kilka miesięcy temu zaprezentowano pakiet Sportline dla nowego Superba. Na tym nie koniec planów Skody. Czeski producent nie pokazał jeszcze konceptu, ale podpowiedzią w tej kwestii może być prezentowany kilka lat temu model Vision C.

Pod maską nowego modelu pojawi się pełna gama silników montowanych w obecnym Superbie. Niewykluczone, że w najbliższej przyszłości Skoda wprowadzi pod maskę swoich modeli napęd hybrydowy. Raczej nie powinniśmy liczyć na jednostki sześciocylindrowe, ponieważ koncern Volkswagen planuje w ciągu czterech następnych lat poszerzać ofertę elektrycznych samochodów.

Poza tym czeski producent bardzo poważnie myśli o ataku na chiński rynek, gdzie z roku na rok dynamicznie rośnie sprzedaż alternatywnie zasilanych samochodów. Elektryczno-spalinowy Superb skorzystać z platformy Passata GTE.

Zapowiadany model nie będzie pierwszym podejściem czeskiego producenta w kierunku coupe. Przed premierą Superba pierwszej generacji Czesi zaprezentowali koncepcyjny model Tudor, który nie wszedł do seryjnej produkcji, a po latach wciąż robi wrażenie.