Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda po raz 18 głównym partnerem Tour de France

Skoda już po raz 18 została sponsorem i głównym partnerem Tour de France. Marka dostarcza łącznie 250 pojazdów, by zapewnić mobilność organizatorom i uczestnikom wydarzenia.

2021-06-28
Skoda Enyaq iV w Tour de France fot. materiały prasowe
Skoda Enyaq iV w Tour de France

Flota obejmuje modele Octavia oraz hybrydy typu plug-in Octavia iV i Superb iV. W pełni elektryczny SUV marki, Enyaq iV, posłuży za mobilne centrum dowodzenia dyrektora Tour de France, Christiana Prudhomme'a. Skoda sponsoruje także zieloną koszulkę dla najlepszego sprintera, a jako partner oficjalnej aplikacji Tour de France będzie na bieżąco informować fanów o najnowszych wydarzeniach z kolarskiej imprezy.

– Długa historia naszej marki jest nierozerwalnie związana z kolarstwem. Z tego powodu Skoda AUTO stara się być silnym, długoterminowym partnerem zarówno międzynarodowej elity rowerowej, jak i amatorskiego kolarstwa. Wspieranie Tour de France jest jednym z filarów naszych działań w zakresie sponsoringu sportowego od 2004 roku. Daje nam możliwość widocznego i zrównoważonego pozycjonowania naszej marki i produktów w odpowiedniej oprawie, a także pozwala dzielić się entuzjazmem dla tego wspaniałego sportu z międzynarodową społecznością rowerową. Szczególnie cieszę się, że Enyaq iV, nasz pierwszy w pełni elektryczny SUV, będzie flagowym pojazdem Tour de France – podkreśla Martin Jahn, członek zarządu Skoda AUTO ds. sprzedaży i marketingu.

108. Tour de France rozpoczęło się 26 czerwca w miejscowości Brest. Obejmie 21 etapów o łącznej długości ponad 3300 kilometrów, w tym sześć etapów górskich. Peleton dotrze do mety na Polach Elizejskich w Paryżu 18 lipca.

Imponująca flota Tour de France

W tym roku Skoda AUTO już po raz 18 jest oficjalnym głównym partnerem największej imprezy kolarskiej na świecie. Obejmująca 250 pojazdów flota, która składa się z modeli Enyaq iV, Octavia i Octavia iV, a także Superb iV, zapewni mobilność organizatorom i kierownictwu wyścigów. Niektóre modele będą pełnić funkcję pojazdów serwisowych.

W tym roku peleton poprowadzi Skoda Enyaq iV. We wnętrzu pojazdu zasiądzie dyrektor Tour de France, Christian Prudhomme. Dzięki zaawansowanej technologii komunikacyjnej będzie on dowodził wyścigiem z mobilnego centrum, a specjalny otwierany szklany dach pojazdu zapewni mu najlepszy widok na peleton. Na niektórych odcinkach Christian Prudhomme będzie również wykorzystywał Skody Superb iV z napędem hybrydowym typu plug-in.

Logo Skody pojawi się na zielonej koszulce najlepszego sprintera, którą marka sponsoruje od 2015 roku. Zwycięzca największego na świecie wyścigu kolarskiego po raz jedenasty otrzyma kryształowe trofeum na Polach Elizejskich. Skoda Design i Peter Olah, dyrektor ds. projektowania wnętrz w Skoda AUTO, po raz kolejny odpowiadają za stworzenie statuetki dla zwycięzcy.

Informacje z pierwszej ręki

Na stronie internetowej https://www.welovecycling.pl/ marka Skoda będzie regularnie udostępniała aktualne informacje o najsłynniejszym wyścigu rowerowym na świecie. Pasjonaci kolarstwa znajdą tam również informacje o konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

Jako partner oficjalnej aplikacji Tour de France, Skoda zadba o to, by fani kolarstwa mogli śledzić to, co dzieje się na trasie. Oprócz aktualnych rankingów aplikacja oferuje również śledzenie wyścigu na żywo, wgląd w profile sportowców i wiele więcej. Aplikację można pobrać bezpłatnie. Jest ona dostępna na systemy Android i iOS.

Kolarskie początki historii Skody

Pasja Skody do jazdy na rowerze sięga początków marki. W 1895 roku Václav Laurin i Václav Klement założyli warsztat rowerowy w Mladá Boleslav, kładąc podwaliny pod dzisiejszą ŠKODĘ. Marka nieustająco promuje jazdę na rowerze. Oprócz Tour de France i hiszpańskiego wyścigu Vuelta, Skoda sponsoruje wiele innych międzynarodowych wyścigów kolarskich, a także krajowych i międzynarodowych masowych imprez sportowych. Rowery i akcesoria rowerowe są integralną częścią rozszerzonego asortymentu marki.

 

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2021

„Sportowo-użyteczny” samochód – w skrócie SUV – musi łączyć w sobie cechy różnych modeli. Z jednej strony powinien zapewniać komfort i użyteczność, z drugiej – być również gotowy na dynamiczne wyzwania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

Wersje Monte Carlo na stałe wpisały się do krajobrazu Skody jako modele o dynamicznym wyglądzie i oryginalnym charakterze. Jednym z nich jest Scala Monte Carlo. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

SUV-y są modne i całkiem praktyczne, ale nie wszyscy przecież chcą jeździć SUV-ami. Nie mniej stylowe, a równie uniwersalne może być kombi z podwyższonym prześwitem – takie jak Octavia Scout czytaj dalej >>