REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda przekazała 100 Octavii na rzecz walki z koronawirusem

Skoda ofiarowała 100 modeli Octavia o wartości około 85 milionów czeskich koron służbom medycznym i ośrodkom pomocy społecznej zaangażowanym w walkę z koronawirusem.

2020-05-11
Skoda Octavia dla organizacji walczących z koronawirusem Skoda Octavia dla organizacji walczących z koronawirusem

To kolejne wsparcie od producenta, który do tej pory zaangażował się w wytwarzanie m.in. specjalistycznych masek z filtrem FFP3 w technologii druku 3D oraz przyłbic ochronnych. Ponadto Skoda Logistics wspiera firmę Prusa Research w dystrybucji przyłbic ochronnych do gabinetów lekarskich i szpitali. Stażyści i pracownicy Skody także angażują się w działalność charytatywną, szyjąc maski ochronne.

Skoda zwiększyła zaangażowanie w walkę z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa. Producent samochodów ofiarowuje 100 modeli Skoda Octavia nowej generacji o wartości około 85 milionów czeskich koron. Pojazdy otrzymają organizacje pomagające osobom szczególnie narażonym na zarażenie koronawirusem oraz szpitale, domy opieki i organizacje pozarządowe. Przekazanie samochodów dla wybranych organizacji rozpocznie się w połowie maja.

- Podczas pandemii Skoda koncentruje się na zapewnieniu szybkiej i skutecznej pomocy. Adresujemy ją do wszystkich tych, którzy w obecnej sytuacji potrzebują wsparcia w przemieszczaniu się czy transporcie i zamierzamy ofiarować 100 sztuk modelu Octavia o wartości około 85 milionów czeskich koron dla organizacji charytatywnych i służby zdrowia. Nasza odpowiedzialność jako firmy od zawsze wykracza daleko poza bramy fabryki, a w obecnej sytuacji czujemy się odpowiedzialni bardziej niż kiedykolwiek – komentuje Bernhard Maier, dyrektor generalny Skoda AUTO.

Decyzje o przyznaniu nowej generacji modeli Octavia Combi Style 2.0 TDI organizacjom, które zawnioskują o pomoc, zostaną podjęte jak najszybciej, tak aby auta mogły służyć najbardziej potrzebującym już od połowy maja. Projekt przekazania pojazdów będzie koordynowany przez Skodę wspólnie z Ministrem Zdrowia Republiki Czeskiej, Adamem Vojtěchem oraz Minister Pracy i Polityki Społecznej, Janą Maláčovą.

Skoda wspiera działania zapobiegające dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa również za pomocą wielu innych aktywności i środków. Wszystkie prowadzone są pod hasłem #SKODAAUTOhelps i #SKODAAUTOpomaha.

Skoda oferuje wszechstronne wsparcie

Ochrona zdrowia pracowników jest nadal najwyższym priorytetem dla Skody i związku zawodowego KOVO. Równocześnie wspólnie zachęcają swoich pracowników do zbierania pieniędzy, by w najbliższym czasie wesprzeć finansowo szpital Klaudiánova w Mladá Boleslav i szpital w Rychnovie nad Kněžnou.

Ponadto Skoda wspiera organizacje charytatywne, m.in.: udostępniając flotę ponad 200 samochodów wykorzystywanych na co dzień w ramach platformy car sharingu HoppyGo i 150 skuterów elektrycznych z platformy BeRider dla władz lokalnych, wolontariuszy, lekarzy i pracowników służby zdrowia.

Skoda współpracuje także z Politechniką Czeską w Pradze w celu wytwarzania profesjonalnych masek z filtrem FFP3 wielokrotnego użytku dla personelu szpitalnego. Zaprojektowane na uczelni maski powstają w Dziale Rozwoju Technicznego Skody i są drukowane w technologii 3D na jednej z drukarek służącej dotychczas do opracowywania prototypów. Do tej pory powstało już ponad 750 sztuk profesjonalnego sprzętu, który jest dostarczany do Ministerstwa Zdrowia i dystrybuowany dalej trafiając do medyków. Skoda wraz z innymi firmami współpracuje w celu zwiększenia wielkości produkcji.

Wspólnie z firmą Prusa Research działy produkcji i logistyki Skody koordynują dostarczanie przyłbic ochronnych do szpitali i przychodni. Do Świąt Wielkanocych ponad 14 600 sztuk osłon trafiło do personelu medycznego. Pod koniec marca uruchomiono również produkcję przyłbic w technologii druku 3D, w którą zaangażowane są dział rozwoju technicznego, linia pilotażowa i Akademia Skody W Mladá Boleslav. Wytworzone przyłbice dostarczane są do miejskiego szpitala Klaudiánova, a te wyprodukowane w Kvasinach, są przeznaczone do użytku wewnętrznego Skody oraz, w porozumieniu z czeskim Ministerstwem Zdrowia, również dla personelu medycznego w okolicznych szpitalach.

Stażyści Skody również włączyli się w akcje wspierające walkę z koronawirusem: w ramach wspólnego projektu z organizacją charytatywną dla dzieci w miejscowości Brandýs nad Labem uszyli ponad 6000 maseczek ochronnych dla lekarzy, pielęgniarek, strażaków i innych służb.

Ponadto Skoda przeznaczyła już ponad 10 milionów koron czeskich na pomoc tym, których pandemia dotyka najdotkliwiej. Środki zostały przekazane do ośrodków opieki społecznej oraz na zapewnienie żywności i produktów codziennego użytku osobom starszym i najbardziej potrzebującym. W pomoc angażują się także partnerzy Skody. Aramark, firma cateringowa współpracująca ze Skodą, przekazała 250 kg artykułów spożywczych organizacjom charytatywnym w Kvasinach i Rychnovie nad Kněžnou.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

Fotele w samochodzie nie służą jedynie do siedzenia. Wraz z rozwojem techniki są wyposażane w coraz więcej nowoczesnych rozwiązań – mają funkcje masażu, wentylacji i aktywnie dbają o bezpieczeństwo podróżnych. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 07/2020

Nowa Skoda Octavia ma nowoczesne wyposażenie, które dotąd kojarzyło się głównie z samochodami luksusowymi. Wśród nich m.in. ergonomiczne fotele z funkcją masażu i wentylacji. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 06/2020

Dziś niemal każdy producent oferuje auta z napędem hybrydowym plug-in. Nie tylko zwykłe modele, ale również usportowione. Jaką korzyść daje hot hatchowi wsparcie elektronów? czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 05/2020

Kiedyś samochód miał co najwyżej klakson czy wycieraczki, dziś naszpikowany jest elektrycznymi odbiornikami i czujnikami, przez co pod skórą ma kilka kilometrów okablowania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 04/2020

Jak przez 125 lat zmieniły się samochody? Diametralnie. Najlepszy przykład – dotąd wlewaliśmy do baku benzynę lub olej napędowy, ale dziś coraz częściej podłączamy auta do gniazdka. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 03/2020

Nazwa Monte Carlo znaczy wiele dla Skody – teraz trafia ona również do najnowszego crossovera, modelu Kamiq. Auto wyróżnia się zadziorną stylizacją. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 02/2020

Coraz większa liczba samochodów o wysokich osiągach jest napędzana hybrydowymi układami napędowymi. Dziś ta technika pojawia się nawet w usportowionych kompaktach. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>