[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda sprzedała w 2018 roku 1,25 mln samochodów

W 2018 roku Skoda dostarczyła do klientów na całym świecie rekordową liczbę 1,25 mln samochodów.

MS 2019-01-14
Skoda Octavia Skoda Octavia

Skoda zakończyła 2018 rok z kolejnymi rekordami na swoim koncie. Marka dostarczyła największą w historii liczbę pojazdów do klientów na całym świecie, zaliczyła spektakularny wzrost na rynku rosyjskim, a także osiągnęła jeszcze lepsze wyniki w Europie i na największym rynku w Chinach.

Modelem najchętniej wybieranym przez klientów jest niezmiennie Skoda Octavia. W świetnych wynikach marki dużą rolę odegrała także szeroko zakrojona ofensywa w segmencie SUV-ów.

-  W 2018 r. dostarczyliśmy 1,25 mln pojazdów do klientów na całym świecie, osiągając najlepszy wynik w historii marki. Dowodzi to skuteczności obranej przez nas strategii, nazywanej „Strategią 2025”. Liczne wyzwania, które pojawiły się w branży motoryzacyjnej w 2018 roku, nie przeszkodziły marce Skoda w zrównoważonym rozwoju – komentuje prezes Skoda Auto, Bernhard Maier.

- W 2019 roku będziemy kontynuować naszą ofensywę produktową z kilkoma nowymi modelami, w tym ze Skodą Scala oraz wersją produkcyjną modelu koncepcyjnego Vision X. W tym samym czasie planujemy rozwój w obszarze elektromobilności, wypuszczając na rynek naszą pierwszą hybrydę typu plug-in i pierwszy w pełni elektryczny samochód. Przewidujemy kluczowy rok dla rozwoju marki – dodaje prezes Skody.

Zobacz także: Skoda Kodiaq RS - na asfalt i na tor

- Rekordowa sprzedaż w 2018 roku pokazała, że Skoda to globalna marka oferująca szeroką gamę modeli wychodzących naprzeciw potrzebom klientów na całym świecie i odpowiadająca na aktualne trendy w branży motoryzacyjnej – dodaje Alain Favey, członek zarządu Skoda Auto ds. sprzedaży i marketingu.

W Europie Zachodniej dostawy do klientów wzrosły o 1,8 proc. w stosunku do 2017 roku, do 486 400 pojazdów. W Niemczech, Skoda ugruntowała swoją pozycję lidera rynku samochodów osobowych dostarczając 176 600 aut. Marka zaliczyła dwucyfrowy wzrost we Francji (o 17,5 proc.), Hiszpanii (o 11,5 proc.), Holandii (o 11,6 proc.) i w Grecji (o 17,6 proc.).

Zobacz także: Skoda Scala w wersji RS

Ponad 200 tys. dostarczonych pojazdów to wynik, który Skoda osiągnęła w 2018 roku w Europie Środkowej. Firma zanotowała świetne rezultaty w Słowenii, zwiększając dostawy o 2,4 proc. w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku, Chorwacji (o 11,5 proc.) oraz na Węgrzech (o 9,1 proc.). Wzrost odnotowano także w Rumunii (o 13,4 proc.), w krajach bałtyckich (o 7,4 proc.), Serbii (o 10,2 proc.), Bułgarii (o 21,9 proc.), Bośni (o 13,7 proc.) oraz w Kazachstanie (o 105 proc.).

Rekordowe wyniki Skoda zanotowała na rynku rosyjskim odnotowując imponujący wzrost rzędu 30,1 proc. Natomiast na największym rynku w Chinach liczba samochodów dostarczonych do klientów wzrosła o 4,9 proc. do 341 tys. pojazdów.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 37 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

ŠKODA MAGAZYN nr 03/2020

Nazwa Monte Carlo znaczy wiele dla Skody – teraz trafia ona również do najnowszego crossovera, modelu Kamiq. Auto wyróżnia się zadziorną stylizacją. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 02/2020

Coraz większa liczba samochodów o wysokich osiągach jest napędzana hybrydowymi układami napędowymi. Dziś ta technika pojawia się nawet w usportowionych kompaktach. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>