[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda testuje najnowsze rozwiązania technologiczne

Skoda wchodzi na wyższy poziom technologiczny w swoich nowych modelach. Na jej orbicie znalazł się sektor high-tech w Izraelu.

2018-12-20
Skoda testuje nowe technologie Skoda testuje nowe technologie

Skoda Auto coraz bardziej interesuje się wysoce rozwiniętym sektorem high-tech w Izraelu. Jest to element realizowanej strategii, w ramach której marka stawia na digitalizację i rozwój usług w zakresie mobilności cyfrowej. Niektóre z wybranych technologii przechodzą właśnie testy, które mają wykazać, jak sprawdzają się one w codziennych sytuacjach.

- Dzięki naszemu zaangażowaniu w rynek izraelski gwarantujemy sobie dostęp do technologii jutra. Mówimy tutaj o wysoce rozwiniętych technologiach, które sprawdzamy dzięki naszym partnerom strategicznym. Wdrażamy tylko najlepsze i najbardziej odkrywcze rozwiązania mobilne, dostarczając naszym klientom to, czego dziś oczekują – mówi Andre Wehner, szef działu digital w Skoda Auto.

Elektryczne Skody - nowa technologia ładowania

Już niebawem, klienci Skody dokonując zakupu samochodu, będą mogli wybierać spośród portfolio aut elektrycznych. Z myślą o nich Skoda testuje innowacyjną technologię ładowania, którą stworzyła firma Chakratec.

Zobacz także: Skoda Scala w wersji RS

Rozwiązanie to swój potencjał zawdzięcza gromadzeniu energii kinetycznej, która włączona jest w nieograniczone cykle ładowania oraz rozładowywania dużej mocy. Poprzez wzmocnienie i stabilizację sieci, Chakratec oferuje dostęp do szybkich stacji ładowania, które mogą być umiejscowione gdziekolwiek, bez potrzeby zmodernizowania infrastruktury, jednocześnie eliminując ryzyko wzrostu kosztów. Dzięki temu, że bateria nie ma pochodzenia chemicznego, jest ona przyjazna dla środowiska.

Skoda udziałowcem w Anagog

W lipcu tego roku, Skoda została udziałowcem w Anagog. Jest to start-up, który zajmuje się rozwojem sztucznej inteligencji i analizą Big Data. Dzięki tej inwestycji Skoda posiada dostęp do najbardziej zaawansowanych narzędzi w zakresie technologii cyfrowych.

Systemy Anagog współdziałają z ponad stoma aplikacjami dostępnymi dla smartfonów, a ich celem jest analiza wzorów zachowań w zakresie mobilności. Łącząc siły z Anagog, Skoda Auto dąży do zapewnienia konsumentom jak najlepszych doświadczeń zakupowych.

Zobacz także: Skoda otwarła w Polsce pierwszy taki salon

Skoda współpracuje z UVeye

Wkrótce testom poddana zostanie również technologia, która jest wynikiem współpracy z UVeye. Dzięki kamerom 360 stopni pojazdy z łatwością mogą zostać w całości zeskanowane, sprawdzając samochód pod kątem uszkodzeń i anomalii.

Pełen pogląd może zostać zaprezentowany w 3D, co pozwala wykryć niewielkie nawet uszczerbki np. podczas przeglądu, czy w sytuacji gdy pojazd zwracany jest do dealera po wypożyczeniu lub leasingu. Przekłada się to na bezpieczeństwo i komfort użytkownika. Skoda rozważa przetestowanie innowacyjnej technologii na swojej linii produkcyjnej.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

ŠKODA MAGAZYN nr 06/2020

Dziś niemal każdy producent oferuje auta z napędem hybrydowym plug-in. Nie tylko zwykłe modele, ale również usportowione. Jaką korzyść daje hot hatchowi wsparcie elektronów? czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 05/2020

Kiedyś samochód miał co najwyżej klakson czy wycieraczki, dziś naszpikowany jest elektrycznymi odbiornikami i czujnikami, przez co pod skórą ma kilka kilometrów okablowania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 04/2020

Jak przez 125 lat zmieniły się samochody? Diametralnie. Najlepszy przykład – dotąd wlewaliśmy do baku benzynę lub olej napędowy, ale dziś coraz częściej podłączamy auta do gniazdka. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 03/2020

Nazwa Monte Carlo znaczy wiele dla Skody – teraz trafia ona również do najnowszego crossovera, modelu Kamiq. Auto wyróżnia się zadziorną stylizacją. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 02/2020

Coraz większa liczba samochodów o wysokich osiągach jest napędzana hybrydowymi układami napędowymi. Dziś ta technika pojawia się nawet w usportowionych kompaktach. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>