Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda testuje ostrzeżenia o pociągach w aplikacji Traffication

Skoda testuje nową funkcję w aplikacji Traffication, dostępnej w systemie Infotainment. Aplikacja ostrzeże przed zbliżającym się pociągiem na przejeździe kolejowym.

2022-12-15

Najnowsza wersja oprogramowania aplikacji Traffication, która jest testowana w ramach projektu pilotażowego w Czechach, ostrzega przed zbliżającymi się pociągami, zmniejszając ryzyko wypadków na przejazdach kolejowych. Ponadto aktualizacja uzupełnia starszą wersję aplikacji o funkcje takie jak ostrzeganie:

  • przed kierowcami poruszającymi się w nieprawidłowym kierunku,
  • o ryzyku omyłkowego wjechania na autostradę pod prąd.

 

Skoda Traffication – bezpieczeństwo przede wszystkim

Skoda stale dodaje nowe rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, aby zwiększać bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. W ramach projektu pilotażowego, Skoda, we współpracy z czeską spółką kolejową Leo Express, przygotowuje nową funkcję w aplikacji Traffication w systemie Infotainment. Klienci, którzy już korzystają z aplikacji, mogą pobrać jej aktualizację. Informacja o niej pojawi się w centrum powiadomień systemu. O dostępnej aktualizacji powiadomi także sklep internetowy w pojeździe (MIB).

 

Skoda Traffication – nowe funkcje ostrzegania

Lokalizacje pociągów są przesyłane w czasie rzeczywistym do chmury. Następnie, za pomocą aplikacji Traffication, informacje przekazywane są zbliżającemu się do przejazdu kolejowego autu Skoda. Ostrzeżenie o nadjeżdżającym pociągu pojawia się w formie wyskakującego okienka na centralnym wyświetlaczu systemu Infotainment wraz z powiadomieniem akustycznym. Skoda pracuje nad integracją przejazdów różnych firm kolejowych w całej Europie, a rozmowy z kilkoma innymi są już w toku.

 

Skoda Traffication – łatwe pobieranie

Aplikację Traffication można pobrać w samochodzie online – ze sklepu internetowego Skoda Connect. Aplikacja może być montowana we wszystkich aktualnych modelach Skoda, oprócz Enyaq iV, pod warunkiem, że pojazd jest wyposażony w najnowszy system Infotainment trzeciej generacji (Modular Infotainment Matrix). Aplikacja działa automatycznie w tle – bez konieczności włączania jej przez kierowcę. Gdy osoba prowadząca auto napotka zagrożenia ruchu ulicznego lub znajdzie się w ich bezpośrednim sąsiedztwie, funkcja natychmiast pokazuje ostrzeżenia.

 

Skoda Traffication – nie tylko pociągi

Oprócz nowo dodanych ostrzeżeń o zbliżających się pociągach aplikacja wyświetla także inne rodzaje alertów od dostawców informacji o ruchu drogowym lub bezpośrednio od innych samochodów Skoda. Zawiadomienia mogą ostrzegać kierowców przed trudnymi warunkami pogodowymi i drogowymi lub wypadkami. Ponadto aplikacja może wykryć kierowcę przemieszczającego się niezgodnie z kierunkiem jazdy lub wjeżdżającego na autostradę pod prąd i ostrzec innych uczestników ruchu o potencjalnym niebezpieczeństwie. W przypadku złej widoczności informacja o włączeniu przez innych kierowców Skody świateł przeciwmgielnych także przesyłana jest do chmury. Kierowcy mogą również za pomocą jednego kliknięcia zgłaszać zagrożenia drogowe do sieci, aby za pośrednictwem funkcji Traffication ostrzec innych uczestników ruchu. Aplikacja jest obecnie dostępna w 32 krajach europejskich i wyświetla ostrzeżenia w 23 językach.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY