[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda testuje samochody elektryczne

Elektryfikacja modeli dotarła do Czech. Skoda wprowadza właśnie pilotażowy program testów aut elektrycznych.

MS 2019-04-05
Skoda Citigo E-Pilot Elektryczna Skoda Citigo E-Pilot

Skoda dostarczy dziesięć prototypów w pełni elektrycznego modelu Citigo E-Pilot do wybranych klientów. Marka planuje zebrać doświadczenia użytkowników, które w przyszłości posłużą do lepszego zrozumienia potrzeb klientów.

2019 rok dla Skody stoi pod znakiem elektromobilności. Marka dynamicznie wkracza w nowy etap rozpoczynając w czwartym kwartale produkcję pierwszego w pełni elektrycznego modelu Citigo oraz Skody Superb z napędem hybrydowym typu plug-in.

Dodatkowo Skoda uruchamia pilotażowy projekt, w ramach którego wybrani klienci na terenie Czech będą mogli testować prototypowy model Citigo E-Pilot. Celem projektu jest zdobycie opinii na temat użytkowania w codziennym życiu e-samochodów.

Model Skoda Citigo E-Pilot różni się od Skody Citigo, która zostanie wprowadzony do produkcji w tym roku. Technologia, na której bazuje zapożyczona została z Volkswagena e-up!

Zobacz także: wszystkie premiery Poznań Motor Show 2019

Samochody będą gromadzić informacje, które zostaną później wykorzystane przez ekspertów Skody. W prototypach zamontowano czujniki, które będą rejestrować m.in. temperaturę wewnątrz i na zewnątrz pojazdu oraz przyspieszenie.

Wszystkie dane zostaną przesłane do Działu Rozwoju Technicznego w Skoda i tam wykorzystane na potrzeby projektu. W ten sposób marka chce monitorować pracę silnika oraz akumulatora. To trochę namiastka tego, co od lat stosuje choćby Tesla, niejako testując swoje rozwiązania już na klientach i zbierając dane z ich codziennych podróży.

W ciągu najbliższych czterech lat Skoda zrealizuje największy program inwestycyjny w swojej historii, wydając około 2 miliardy Euro na elektryfikację i digitalizację. Do końca 2022 r. marka poszerzy swoje portfolio o ponad 30 nowych modeli, z których ponad 10 będzie częściowo lub całkowicie zelektryfikowanych.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 37 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

ŠKODA MAGAZYN nr 03/2020

Nazwa Monte Carlo znaczy wiele dla Skody – teraz trafia ona również do najnowszego crossovera, modelu Kamiq. Auto wyróżnia się zadziorną stylizacją. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 02/2020

Coraz większa liczba samochodów o wysokich osiągach jest napędzana hybrydowymi układami napędowymi. Dziś ta technika pojawia się nawet w usportowionych kompaktach. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>