[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda wchodzi w erę napędów elektrycznych

Skoda planuje w najbliższych kilku latach prawdziwą ekspansję modeli z napędem hybrydowym i elektrycznym. Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie?

2018-05-07
Skoda Vision X Skoda Vision X

Już w przyszłym roku marka wprowadzi na rynek swoją pierwszą hybrydę typu plug-in oraz pierwszy w pełni elektryczny samochód. W roku 2025 w oferować będzie już dziesięć modeli o zelektryfikowanym napędzie.

Wkrótce każdy będzie mógł zasiąść za kierownicą elektrycznej Skody. W przyszłym roku gamę marki wzbogaci wspomagany energią elektryczną model Superb z napędem hybrydowym typu plug-in oraz pierwszy w pełni elektryczny samochód w historii Skody, model eCITIGO.

Skoda Vision E - Poznań Motor Show 2018 Skoda Vision E - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Prawdziwie rewolucyjny dla Skody będzie rok 2020, gdy na rynek zostanie wprowadzona produkcyjna wersja koncepcyjnego crossovera VISION E. Będzie to pierwszy elektryczny samochód Skody zaprojektowany na platformie MEB, opracowanej specjalnie dla samochodów z napędem elektrycznym.

Skoda VISION E to zaprezentowane w 2017 roku studium koncepcyjne SUV-a z w pełni elektrycznym napędem na cztery koła o mocy 306 KM. Produkcyjna wersja tego modelu, podobnie jak zapowiadający go prototyp, oferować będzie maksymalny zasięg akumulatorów wynoszący nawet 500 km.

Skoda Vision E - Poznań Motor Show 2018 Skoda Vision E - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Strategia 2025: 10 zelektryfikowanych modeli Skody

Do roku 2025 gama modelowa Skody będzie liczyła aż dziesięć zelektryfikowanych modeli w różnych segmentach. Sześć z nich będzie posiadało napęd czysto elektryczny, pozostałe będą hybrydami oraz hybrydami typu plug-in (z możliwością ładowania akumulatorów z gniazdka). Równolegle będzie kontynuowany rozwój wydajnych jednostek spalinowych. 

 Jednym z przykładów innowacji Skody jest hybryda wykorzystująca jednostkę zasilaną gazem ziemnym oraz elektryczny moduł napędowy zamontowany na tylnej osi. Dokładnie takie rozwiązanie zostało zademonstrowane w koncepcyjnym modelu VISION X, najnowszym modelu koncepcyjnym hybrydowego crossovera Skody.

Skoda Vision X Skoda Vision X

- Do roku 2022 zainwestujemy dwa miliardy euro w elektromobilność. Ta strategia zmieni oblicze naszej oferty. To największy program inwestycyjny w dziejach Skody - mówi dyrektor generalny marki Skoda Bernhard Maier.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

ŠKODA MAGAZYN nr 06/2020

Dziś niemal każdy producent oferuje auta z napędem hybrydowym plug-in. Nie tylko zwykłe modele, ale również usportowione. Jaką korzyść daje hot hatchowi wsparcie elektronów? czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 05/2020

Kiedyś samochód miał co najwyżej klakson czy wycieraczki, dziś naszpikowany jest elektrycznymi odbiornikami i czujnikami, przez co pod skórą ma kilka kilometrów okablowania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 04/2020

Jak przez 125 lat zmieniły się samochody? Diametralnie. Najlepszy przykład – dotąd wlewaliśmy do baku benzynę lub olej napędowy, ale dziś coraz częściej podłączamy auta do gniazdka. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 03/2020

Nazwa Monte Carlo znaczy wiele dla Skody – teraz trafia ona również do najnowszego crossovera, modelu Kamiq. Auto wyróżnia się zadziorną stylizacją. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 02/2020

Coraz większa liczba samochodów o wysokich osiągach jest napędzana hybrydowymi układami napędowymi. Dziś ta technika pojawia się nawet w usportowionych kompaktach. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>