REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda wkracza w erę elektromobilności

Skoda już od przeszło trzech lat prowadzi szeroko zakrojone szkolenia związane z wyzwaniami ery elektromobilności, w którą czeski producent wkracza.

2019-08-23
Skoda Citigo-e Skoda Citigo-e

Skoda Auto po raz kolejny udowadnia, że jest przygotowana na wyzwania przyszłości. Wkraczając w erę elektromobilności wszyscy pracownicy, studenci i dostawcy odbywają systematyczne i precyzyjnie ukierunkowane szkolenia poszerzające ich kompetencje w tym obszarze. Od momentu startu programów szkoleniowych w maju 2016 r. ponad 12 000 pracowników Skody ukończyło z sukcesem kursy specjalne.

Do końca czerwca 2019 roku w ramach Akademii Skody przeszkolono ponad 12 000 osób. Programy szkoleniowe ukończyło z sukcesem także ok. 1 450 pracowników firm dostawczych i 700 studentów. Dział szkoleń technicznych Skoda Auto, który od kilku lat zajmuje się dziedziną elektromobilności, opracował treść kursów dostosowaną do potrzeb różnych grup docelowych.

Już w 2016 roku Akademia Skody zaczęła oferować specjalne programy e-mobilności dla mechatroników, elektroników samochodów osobowych oraz elektryków. Od 2017 roku wszyscy odbywają dedykowane szkolenia z zakresu elektromobilności, precyzyjnie dostosowane do programów ich kursów.

- Wkroczenie w erę elektromobilności niesie ze sobą zmiany w obrębie wielu działów firmy i stawia zupełnie nowe wymagania względem naszych programów szkoleniowych i rozwojowych. Akademia Skody nie tylko oferuje naszym pracownikom i dostawcom szeroki wachlarz nowych formatów szkoleniowych, ale także zapewnia ich dopasowaną i zoptymalizowaną treść. Dzięki naszym najnowocześniejszym technologiom i wysoko wykwalifikowanym pracownikom, którzy chętnie zdobywają nowe umiejętności, jesteśmy doskonale przygotowani na przyszłe wyzwania elektromobilności – komentuje Bohdan Wojnar, członek zarządu Skoda Auto ds. zasobów ludzkich.

 

 

Zobacz także: dopłaty do aut elektrycznych w Polsce

Skoda Citigo-e Skoda Citigo-e

Dla wykwalifikowanych pracowników Skoda Auto uruchomiła trzystopniowy program kwalifikacyjny. Pierwszy poziom kwalifikacji odbywa się wyłącznie w sali wykładowej i jest dostosowany do potrzeb pracowników, np.: działów logistyki i produkcji, którzy w przyszłości będą zajmować się komponentami wysokiego napięcia. Drugi poziom ma także charakter teoretyczny. Do grup docelowych należą pracownicy nadwoziowni czy lakierni, którzy będą pracować przy produkcji samochodów elektrycznych.

Trzeci poziom odbywa się w laboratorium elektromobilności i składa się z licznych sesji praktycznych prowadzonych wewnątrz pojazdów. Przeznaczony jest dla studentów i pracowników dziedzin specjalistycznych, którzy koncentrują się przede wszystkim na elektronice i pracować będą nad układem pojazdu.

Szkolenie obejmuje identyfikację i naprawę usterek w wiązce elektrycznej samochodu, jak również w jego komponentach wysokonapięciowych. Jako rozszerzenie tego trzeciego poziomu, Skoda Auto szkoli również specjalistów w zakresie diagnostyki problemów z akumulatorami wysokiego napięcia.

Jesienią 2019 roku Skoda Auto rozpocznie seryjną produkcję komponentów do pojazdów elektrycznych Grupy Volkswagen w głównej fabryce w Mladej Boleslav. Wysokonapięciowe akumulatory będą stosowane w samochodach z napędem hybrydowym typu plug-in opartych na platformie MQB.

Już na początku przyszłego roku gamę modelową Skody uzupełni pierwszy samochód z napędem hybrydowym typu plug-in Skoda Superb iV. Równocześnie do oferty wejdzie elektryczna Skoda Citigo-e iV – zwrotne, ciche, ekonomiczne Auto przeznaczone do komfortowego, ekonomicznego przemieszczania się na terenie miast.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

ŠKODA MAGAZYN nr 06/2020

Dziś niemal każdy producent oferuje auta z napędem hybrydowym plug-in. Nie tylko zwykłe modele, ale również usportowione. Jaką korzyść daje hot hatchowi wsparcie elektronów? czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 05/2020

Kiedyś samochód miał co najwyżej klakson czy wycieraczki, dziś naszpikowany jest elektrycznymi odbiornikami i czujnikami, przez co pod skórą ma kilka kilometrów okablowania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 04/2020

Jak przez 125 lat zmieniły się samochody? Diametralnie. Najlepszy przykład – dotąd wlewaliśmy do baku benzynę lub olej napędowy, ale dziś coraz częściej podłączamy auta do gniazdka. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 03/2020

Nazwa Monte Carlo znaczy wiele dla Skody – teraz trafia ona również do najnowszego crossovera, modelu Kamiq. Auto wyróżnia się zadziorną stylizacją. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 02/2020

Coraz większa liczba samochodów o wysokich osiągach jest napędzana hybrydowymi układami napędowymi. Dziś ta technika pojawia się nawet w usportowionych kompaktach. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>