[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda wprowadzi asystentkę głosową Alexa

Skoda wprowadza coraz bardziej zaawansowane systemy connectivity. Kolejnym z nich będzie asystentka głosowa Alexa.

MS 2018-12-07
Skoda wprowadza asystentkę głosową Alexa Skoda wprowadza asystentkę głosową Alexa

Już wkrótce kierowcy Skody na całym świecie będą mogli komunikować się ze swoimi samochodami za pośrednictwem asystentki głosowej Alexa, współdziałającej z usługą Skoda Connect. Aplikacja firmy Amazon dostępna będzie w dwóch językach: angielskim i niemieckim.

Sukces fazy testowej w Niemczech i Wielkiej Brytanii umożliwił właścicielom samochodów marki Skoda na całym świecie korzystanie z oprogramowania asystentki głosowej Alexa od firmy Amazon w języku angielskim i niemieckim. Już wkrótce dołączy do nich najnowsza wersja – dostępna w języku francuskim.

Synchronizacja usługi Skoda Connect, dostępnej w wybranych modelach Skody, z Alexą umożliwia kierowcom łatwiejszą komunikację ze swoim samochodem. Teraz bez wychodzenia z domu, można uzyskać wszystkie niezbędne informacje i dane techniczne na temat pojazdu. Wystarczy zadać pytania inteligentnemu głośnikowi Echo Amazon. Dialog można prowadzić także w trakcie jazdy za pośrednictwem aplikacji Alexa zainstalowanej na smartfonie.

Zobacz także: Skoda Scala - systemy bezpieczeństwa

Alexa odpowiada na pytania, które nierzadko pojawiają się w głowach zabieganych kierowców. W szybki sposób umożliwia sprawdzenie obecnego przebiegu samochodu, poziomu paliwa oraz poinformuje, czy drzwi i okna pojazdu zostały poprawnie zamknięte. Dzięki Alexie kierowcy unikną również sytuacji, w których nie pamiętają swojego miejsca parkingowego – aplikacja szybko wskazuje lokalizację samochodu.

Ponadto urządzenie może dostarczyć kierowcy dane na temat bieżącego użytkowania pojazdu: średniego zużycia paliwa, średniej prędkości lub przebytej odległości.

Asystentka głosowa od firmy Amazon dostępna jest we wszystkich modelach Skody posiadających usługę Skoda Connect (funkcjonalności Care Connect). Aby skorzystać z urządzenia, wystarczy założyć konto w serwisie Amazon, a następnie połączyć je z kontem na portalu Skoda Connect. Uruchomienie Alexy odbywa się poprzez zadanie jej pytania.   

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Funkcjonalności wprowadzane stopniowo do samochodów marki Skoda pokazują, że czeska marka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, wprowadzając do oferty nowe rozwiązania w dziedzinie innowacji technologicznych, zgodnych z obecnymi trendami.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 37 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

ŠKODA MAGAZYN nr 03/2020

Nazwa Monte Carlo znaczy wiele dla Skody – teraz trafia ona również do najnowszego crossovera, modelu Kamiq. Auto wyróżnia się zadziorną stylizacją. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 02/2020

Coraz większa liczba samochodów o wysokich osiągach jest napędzana hybrydowymi układami napędowymi. Dziś ta technika pojawia się nawet w usportowionych kompaktach. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>