[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda wyprodukowała 20 mln samochodów

W fabryce Skody w czeskich w Kvasinach z linii produkcyjnej zjechał dwudziestomilionowy samochód tej marki. Jubileuszowy egzemplarz to nowa Skoda Karoq.

2017-10-12
Skoda Karoq - produkcja Skoda Karoq - produkcja

Historia produkcji samochodów w Mladá Boleslav rozpoczęła się w 1905 roku od samochodu Laurin & Klement Voiturette A. Rozwój firmy przybrał jednak szczególnie imponującą dynamikę już po wejściu w ramy Grupy Volkswagen w roku 1991.

- Wyprodukowanie dwudziestu milionów egzemplarzy to doniosły moment w historii naszej marki – powiedział Dyrektor Generalny Skody Bernhard Maier.

Skoda jest jednym z najdłużej istniejących producentów samochodów na świecie. Jej korzenie sięgają roku 1905, gdy w Mladá Boleslav założyciele marki Václav Laurin i Václav Klement zbudowali Voiturette A. Od tego momentu czeska marka w swoich głównych zakładach, znajdujących się dalej w tym mieście oraz w pozostałych placówkach rozlokowanych na całym świecie, zbudowała już imponującą liczbę dwudziestu milionów samochodów.

Tak jak na początku XX wieku, tak i teraz motoryzacja przechodzi rewolucyjne wręcz zmiany. Na początku XX wieku samochód zwyciężył nad innymi pomysłami transportu indywidualnego i tak zaczęła się era masowego zmotoryzowania. Dziś natomiast przemysł motoryzacyjny stoi u progu równie radykalnych przemian, które są dyktowane przez elektromobilność, autonomiczną jazdę i wymianę danych.

Jak mówią przedstawiciele marki, dzięki przyjętej przez firmę "Strategii 2025" Skoda jest przygotowana na te wyzwania, stawiając nacisk na elektryfikację gamy modelowej. Dzięki temu do roku 2025 marka zaprezentuje aż pięć zelektryfikowanych modeli z różnych segmentów.

Na chwilę obecną samochody Skody wytwarzane są w piętnastu zakładach w ośmiu krajach. W ostatnich latach czeski producent jeszcze rozszerzył swoje moce produkcyjne. Od roku 1991 Skoda  zainwestowała w fabryki i procesy produkcyjne ponad trzysta milionów czeskich koron.  

Obecny wzrost produkcji marki jest napędzany przez zupełnie nowe modele w segmencie SUV. Najnowszym elementem jest Skoda Karoq, który zadebiutował po większym modelu Kodiaq.

ŠKODA MAGAZYN nr 03/2020

Nazwa Monte Carlo znaczy wiele dla Skody – teraz trafia ona również do najnowszego crossovera, modelu Kamiq. Auto wyróżnia się zadziorną stylizacją. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 02/2020

Coraz większa liczba samochodów o wysokich osiągach jest napędzana hybrydowymi układami napędowymi. Dziś ta technika pojawia się nawet w usportowionych kompaktach. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>