[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda wyprodukowała milion SUV-ów

Na początku sierpnia linię produkcyjną opuścił milionowy SUV marki Skoda. Jubileuszowy egzemplarz to kompaktowy model SUV-a Karoq, który trafi do klienta w Hiszpanii.

MS 2018-08-30
Skoda Kamiq Skoda Kamiq, fot. Skoda

Produkcja SUV-ów, wyposażonych w innowacje technologiczne znane z samochodów klasy premium, jest ważnym elementem dla rozwoju marki i stanowi integralną część strategii Skody, zwanej „Strategią 2025”.

Sukces SUV-ów Skody zapoczątkowało wprowadzenie pierwszego modelu Skoda Yeti w 2009 roku. Aż do zakończenia produkcji w 2017 roku, dostarczono do klientów ponad 680 tys. egzemplarzy tego modelu.

Trwająca obecnie ofensywa w segmencie SUV-ów wystartowała wiosną 2017 roku, wraz z prezentacją Skody Kodiaq, a w listopadzie tego samego roku Skody Karoq. Wiosną bieżącego roku, do portfolio samochodów z segmentu SUV dołączyła Skoda Kamiq, oferowana wyłącznie na najbardziej dochodowym rynku Skody w Chinach.

Skoda Karoq Scout 2018 Skoda Karoq Scout 2018

Wszechstronne pojazdy, wyposażone w szereg rozwiązań technologicznych, zapewniających najwyższe standardy bezpieczeństwa, stały się jedną z najważniejszych sił przyczyniających się do stałego rozwoju marki.

Do połowy lipca z linii produkcyjnej zjechało 215 700 modeli SUV-a Kodiaq i 87 800 egzemplarzy kompaktowego SUV-a Karoq. Oprócz Czech, Skoda produkuje również modele SUV-ów w Indiach, w Rosji, w Chinach i w Niemczech.

Wyprodukowanie milionowego samochodu typu SUV to dla nas wielkie osiągnięcie. Nie ustajemy w naszych działaniach, by wciąż zaspokajać rosnące zapotrzebowanie klientów na pojazdy z tego segmentu - mówi Michael Oeljeklaus, Członek Zarządu ds. Produkcji i Logistyki Skoda AUTO.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 37 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

ŠKODA MAGAZYN nr 03/2020

Nazwa Monte Carlo znaczy wiele dla Skody – teraz trafia ona również do najnowszego crossovera, modelu Kamiq. Auto wyróżnia się zadziorną stylizacją. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 02/2020

Coraz większa liczba samochodów o wysokich osiągach jest napędzana hybrydowymi układami napędowymi. Dziś ta technika pojawia się nawet w usportowionych kompaktach. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>